Ministrs Gerhards neatlaidīs apsūdzēto VVD vadītāju Koļegovu

38 komentāri

Lai gan Valsts Vides dienesta vadītāja Inga Koļegova ir apsūdzēta par liela apmēra darījumu nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un viņas lieta tikko kā nodota tiesai, atbildīgais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) neplāno atbrīvot Koļegovu no amata.

To Gerhards apstiprināja LNT Ziņām. Ministrs norādīja, ka ”ministrija [gada sākumā] vērsās prokuratūrā ar lūgumu izskaidrot, vai Koļegovas kundzei ir piemērots kāds drošības līdzeklis. Prokuratūra atbildēja, ka nekādi ierobežojumi netiek noteikti”. Ministrs uzsvēra, ka arī ceturtdien, 9. augustā, prokuratūra uzsvērusi, ka cilvēks nav vainīgs, kamēr tā nav atzinusi tiesa.

”Šajā gadījumā ir labi, ka lieta ir nodota tiesā, un tiesa varēs šīs bažas vai nu apstiprināt, vai noliegt,” sacīja Gerhards. Ministrs norādīja, ka šajā procesā ”ar politiskiem lēmumiem nevajadzētu iejaukties”.

Kā vēstīts, 31. jūlijā prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā Koļegova apsūdzēta par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Apsūdzībā norādīts, ka amatpersona, iesniedzot deklarācijas 2013., 2014. un 2015. gadā, nenorādīja ziņas par lietošanā esošo nekustamo īpašumu, par attiecīgā pārskata periodā veiktiem darījumiem, kuru summa pārsniedz 20 minimālo mēnešalgu apmēru, kā arī informāciju par citiem faktiem, kas attiecas uz viņas mantisko stāvokli. Tā informē prokuratūra.

Tāpat persona deklarācijā par 2013. gadu nenorādīja noslēgtos darījumus lielā apmērā, kuru kopēja vērtība pārsniedz 300 000 eiro, uzskata prokuratūrā. Savukārt valsts amatpersonas deklarācijā par 2014. gadu un 2015. gadu persona norādīja nepatiesas ziņas par noslēgtajiem darījumiem lielā apmērā, kuru kopējā vērtība pārsniedz 600 000 eiro – tā teikts prokuratūras izplatītajā paziņojumā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, un pirmā sēde paredzēta jau septembrī.