Ministrs: Cīņā pret Covid‑19 nepieciešams vēl būtiski vairāk samazināt faktiskos kontaktus

0 Komentāru
Ministrs: Cīņā pret Covid‑19 nepieciešams vēl būtiski vairāk samazināt faktiskos kontaktus
AFP/SCANPIX

Lai panāktu vēlamo rezultātu cīņā pret Covid-19, sabiedrībai ir nepieciešams vēl būtiski vairāk samazināt faktiskos kontaktus, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nolēmis pirmdien sasaukt Krīzes vadības padomes sēdi, jo no veselības ministra saņēmis ziņas, ka Covid-19 dati uzrāda attīstības tendences, kuras ir sliktākas, nekā tika prognozēts.

Lasi vēl – Covid-19 tendences ir sliktākas, nekā prognozēts; Kariņš pirmdien sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi

Pavļuts savukārt tviterī pavēstījis, ka ir ienākuši pirmie dati un ekspertu secinājumi par ieviesto ierobežojumu ietekmi uz sabiedrības uzvedību, kuri rāda, ka kontaktu samazinājums ir 5-10%, kas esot daudz mazāk, nekā tika plānots, ieviešot valstī ārkārtējo situāciju.

Līdz ar to prognozes attiecībā uz Covid-19 krīzes attīstību esot sliktākas nekā pirms nedēļas. “Nepieciešams būtiski lielāks faktiskais kontaktu samazinājums,” apgalvo veselības ministrs.

Saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā šonedēļ sasnieguši jaunus rekordus – tika fiksēts lielākais vienā dienā atklāto Covid-19 gadījumu skaits, bet nedēļas nogalē slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pirmo reizi kopš februāra pārsniedza 1000.

Strauji turpina kāpt arī saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs – dienas laikā tas palielinājies no 1195,4 līdz 1266,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība jau oktobra sākumā lēma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no 11.oktobra līdz 2022.gada 11.janvārim, vienlaikus nosakot vairākus ierobežojumus ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību.

0 Komentāru