3 komentāri

Rīgas mērs Nils Ušakovs šodien sasauca preses brīfingu, lai kritizētu izglītības ministrijas pārmetumus par ļoti zemo izglītības kvalitāti Rīgas mikrorajonu skolās. Taču pēc vakardienas LNT Ziņās rādītā un plašu rezonansi guvušā sižeta Ušakovam diezgan negaidīti nācās arī skaidroties par Rīgas domes rīkojumu samazināt uzņemamo skolēnu skaitu četrās valsts ģimnāzijās.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis tikai no LNT Ziņām uzzinājis, ka Rīgas dome likusi Rīgas 2. Valsts ģimnāzijai, Āgenskalna Valsts ģimnāzijai un Valsts Vācu ģimnāzijai samazināt 7. klašu skaitu no līdzšinējam četrām uz trim paralēlklasēm. Savukārt Rīgas 3. Valsts ģimnāzijai Rīgas dome liegusi atvērt papildu 8. klasi. Kopumā šīs valsts ģimnāzijas jaunajā mācību gadā būs spiestas uzņemt par 120 skolēniem mazāk. Tas nepatīkami pārsteidzis izglītības ministru, un viņš šodien Rīgas domei pieprasījis paskaidrojumu.

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Tādā veidā tiek ierobežotas vecāku iespējas dot saviem bērniem labu izglītību un tiek radīti mākslīgi šķēršļi šādas izglītības ieguvei.

Izglītības ministru nepārliecina Rīgas domes Izglītības departamenta arguments, ka pēc trim gadiem spēkā stāsies higiēnas normas.

 

Anita Pēterkopa
RD Izglītības departamenta skolu nodaļas vadītāja

Būs ļoti strikti noteikts, cik bērnu var būt konkrētajā telpā mācības, un tas būs ļoti strikti jāievēro.

Šodien Rīgas domes vadība jau paplašināja iemeslu sarakstu un skaidroja, – klašu skaits valsts ģimnāzijās tiks samazināts tikai uz vienu gadu, lai varētu par Eiropas Savienības fondu naudu veikt telpu uzlabojumus.

 

Nils Ušakovs
Rīgas mērs, ”Saskaņa”

Tas nozīmē, ka mēs kopumā runājam par 200 bērniem pa visu Rīgu, kas nevarēs apmeklēt šīs ģimnāzijas, jo veicam tur remontdarbus. Ja mēs runājam par sakārtošanu, tā ir pietiekami saprotama cena šai situācijai, kad dažreiz vajag upurēt vienu gadu, būs par vienu komplektu mazāk.

Taču, kad piemin faktu, ka, piemēram, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā piesauktie telpu remonti jau ir veikti, tiek nosaukts nu jau cits iemesls, kāpēc jāsamazina skolēnu skaits valsts ģimnāzijās. It kā nebūšot, kas mācās 7. klasēs ar līdzšinējo apjomu.

 

Andris Ameriks
Rīgas vicemērs, “Gods kalpot Rīgai”

Par 300 bērnu ir mazāk, kas 6. klasi beidz, nekā parasti. Tātad par 300 sestklasniekiem mums ir mazāk Rīgā. Esam sapratuši, ka šogad varam atteikties no viena klašu komplekta. Nav no tā jātaisa nekāda traģēdija vai kaut kas cits.

Taču daudz vairāk Rīgas dome šodien pievērsās Izglītības ministrijas jaunākā pētījuma kritizēšanai par izglītības kvalitāti vidusskolās. Tas parādījis vairākas Rīgas mikrorajonu vidusskolas ar šokējoši zemu izglītības kvalitāti. Pilsētas vadību neapmierina pētījumā izmantotā metodoloģija, kurā centralizēto eksāmenu rezultātu dala, nevis ar to nokārtotāju skaitu, bet gan ar 1.septembrī reģistrēto skolēnu skaitu.

 

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Ministrijai vajadzētu publiski atvainoties arī citu pašvaldību skolotājiem un bērniem, un pie tam būtu absolūti pareizi, ja ministrs demisionētu, bet diez vai to mēs pirms vēlēšanām sagaidītu.

Zīmīgi, ka uz Ušakova pozīciju aizstāvošo preses brīfingu tika uzaicināta 80. vidusskolas direktore Anna Vladova, kura ir partijas ”Saskaņa” biedre, kā arī 29. vidusskolas direktors Guntars Jirgensons, kas ir Ušakova partijas ziedotāju sarakstā. Turklāt Rīgas vadība arī uzskata, ka nīkuļojošas vidusskolas ar niecīgu bērnu skaitu un ne tik labu zināšanu sniegumu pilsētā vienalga netiks slēgtas. Pēc Ušakova teiktā – ir jābūt skolām, kas apkalpo noteikta sociālekonomiska kontingenta bērnus.

 

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Lai tiem bērniem vienkārši būtu atestāts pēc tam, kad pabeigs 12.klasi, viņiem nekad mūžā nebūs labi rezultāti centralizētajos eksāmenos. Viņi ir bērni no grūtām ģimenēm, kam ir daudzas problēmas.

 

 

Izglītības ministrs šo nostāju sauc par bezatbildīgu, jo tad sanāk princips – galvenais, lai ir skolas beigšanas papīrs, nevis zināšanas.

 

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Ja sociālekonomiskie faktori nav pietiekami labvēlīgi, tad ir jautājums, vai mēs tiešām veidojam tādus zemas izglītības anklāvus Rīgas apkaimēs, kas, manuprāt, nav pareizi.

Izglītības ministrija uzskata, – vājās vidusskolas ar vidusskolas līmenim neatbilstoši niecīgu skolēnu skaitu Rīgā ir likvidējamas un šie jaunieši jānovirza uz vidusskolām ar spēcīgāku izglītības kvalitāti.

TOP komentāri

 • OTTO
  +1 +1 0

  OTTO

  Skolēnu skaita samazināšana labākajās ģimnāzijās saistīta ar to, ka tajās nemāca Latvijas vēsturi pēc Krievijas programmām, toties absolventi ir Eiropas (nevis Rašas) darba tirgus konkurētspējīgi.
 • eņģis
  0 0 0

  eņģis

  Ārprāts, kas notiek Latvijā...Prestižās valsts ģimnāzijās, kur mācības notiek latviešu valodā,Rīgas dome liek samazināt skolēnu skaitu par 200 - 300 latviešu bērniem. Pie tam, tur brauca mācīties arī labākie bērni no lauku novadiem.
 • OTTO
  0 0 0

  OTTO

  Ja likvidēsim šīs vidusskolas, vēlētāju skaits urlakovam samazināsies par skolēnu skaits X 3-6 radinieki...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl