Ministri apskata Deglava tiltu, iztaujā būvprojekta autoru un kopā ar BVKB pārliecinās, ka tilts ir jāslēdz

4 komentāri
Ministri apskata Deglava tiltu, iztaujā būvprojekta autoru un kopā ar BVKB pārliecinās, ka tilts ir jāslēdz
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šodien, 23. aprīlī, ieradās pie Augusta Deglava ielas pārvada un iztaujāja būvprojekta autoru Edmundu Akimovu par Deglava tilta stāvokli.

Jau no paša rīta Ģirģens paziņoja, ka uzdevis Valsts policijai ceturtdien jau no rīta slēgt tiltu jebkāda veida satiksmei, ja Rīgas domes atbildīgais departaments to neizdarīs līdz tam. Ierodoties objektā, Ģirģens neguva pārliecību, ka tilts ir drošs, un akcentēja, ka primāri jādomā par cilvēkiem un viņu drošību. Būvprojekta autors nespēja pēc būtības atbildēt uz vairākiem ministra jautājumiem, atrunājoties ar Eiropas kodeksu.

Ministrs sagaida, ka Rīgas domes atbildīgās amatpersonas līdz ceturtdienai izstrādās plānu satiksmes novirzīšanai prom no Augusta Deglava ielas pārvada. Viņš skaidroja, ka, Valsts policijai slēdzot satiksmi, transporta plūsma tiks novirzīta, mēģinot novērst haosu. Tomēr satiksmes regulēšana ir Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina un viņa padoto atbildība, pauda ministrs.

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvis Māris Demme paziņoja, ka vajadzēja satiksmi uz Deglava tilta slēgt jau agrāk.

Foto: JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kas ieradās paskatīt tiltu, atbalsta tilta slēgšanu līdz ekspertīžu veikšanai.

Foto: JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Vaicāts, vai tilts tiks slēgts, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (S) norādīja, ka vēlreiz uzklausīs speciālistus un tad tiks pieņemts lēmums.

Savukārt “Rīgas satiksmes” (RS) pagaidu vadītājs Ernests Saulītis stāstīja, ka RS zaudējumi būs 70 000 eiro dienā, ja tilts tiks slēgts un tos lūgs apmaksāt pašvaldībai. Viņš teica, ka pāri tiltam kursē septiņi sabiedriskā transporta maršruti. Pārmaiņu dēļ vienu trolejbusa maršrutu uz laiku varētu slēgt, bet pārējos maršrutus novirzīt pa apvedceļiem, norādīja Saulītis.

Kamēr nav veikta Deglava tilta tehniskā stāvokļa ekspertīze, tā ekspluatācija ir jāpārtrauc, tomēr šāda lēmuma pieņemšana ir Rīgas pašvaldības kompetencē, iepriekš informēja BVKB.

Tilta būvniecības darbi tika apturēti pēc tam, kad BVKB, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. Tā kā bojājumu novēršana pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta ietvaros nav paredzēta un BVKB neguva pierādījumus konstrukcijas drošumam un pieņēma lēmumu apturēt būvdarbus.

Drošības nolūkos Rīgas dome no 10. aprīļa kravas transportlīdzekļiem, kas brauc pāri tiltam, noteikusi masas ierobežojums – 30 tonnas. Sabiedriskā transporta un privātā transporta kustība gan netiek ietekmēta.

Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai” pēc SIA “Inženierbūve” izstrādātā būvprojekta.

4 komentāri