Ministre rosina apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, to novirzot pedagogu algām

73 komentāri
Ministre rosina apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, to novirzot pedagogu algām
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām.

Šuplinska aģentūrai LETA stāstīja, ka, vērtējot 2019. gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem.

“Nesaprotu, kā situācijā, kad nav pieauguma skolotāju algām, mēs vienkārši liekam papildu finansējumu sporta būvēm,” vērtēja politiķe.

Šuplinska pastāstīja, ka šāds rosinājums pārrunāts Sadarbības padomes sēdē, kur vairums par to bijis skeptisks, uzsverot, ka potenciālās tiesvedības var izmaksāt vēl lielākus līdzekļus.

“Brīdī, kad pietrūkst iespēju atbalstīt cilvēkkapitālu, mēs atkal liekam naudu būvēs, betonā,” pauda ministre, piebilstot, ka “iemesls tam ir pavisam vienkāršs”.

Viņa norādīja, ka 2017. gadā, pieņemot budžetu, Liepājas Tenisa kortiem, Ventspils peldbaseinam, Valmieras J. Daliņa stadionam, Jēkabpils multifunkcionālajai zālei un Smeceres sporta bāzei piešķirti papildu līdzekļi.

“Noteikti deputāti to iesnieguši kā kvotas, to stingri iezīmējot uz trim gadiem, kas nozīmē, ka arī šogad pildām to, ko ZZS ielobējusi budžetā,” akcentēja ministre.

“Patlaban esam izšķiršanās priekšā. Esmu piedāvājusi finanšu ministram iet uz kardinālu soli – pabeigt noteiktu būvniecības kārtu un tad to apstādināt līdz brīdim, kad sakārtosies budžeta lietas. Nenotiek taču tā, ka dzīvs skolotājs var visu laiku ievilkt savus vēderus un pagaidīt, bet būve nevar pagaidīt,” rosināja ministre.

Kā ziņots, pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020. gada budžetā, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sacītā žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sanāksmes.

Saistībā ar agrāk Saeimas pieņemtajiem lēmumiem, kas attiecas uz “vēl lielākiem algas paaugstinājumiem pedagogiem”,- šis process attieksies uz 2020. gada budžetu, “kad sāksim veidot savu politiku, nevis tehniski pieņemt budžetu”, skaidroja Kariņš.

Līdz ar to netiks īstenots iepriekš valdības apstiprinātais grafiks, kurš paredzēja pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, tostarp pirmsskolā un speciālajā izglītībā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 eiro 2019. gada septembrī bija plānots celt līdz 750 eiro, 2020. gada septembrī – līdz 790 eiro, 2021.gada septembrī – līdz 830 eiro un 2022. gada septembrī – līdz 900 eiro. Grafiks paredzēja arī augstskolu un koledžu mācībspēku zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu no 2019. līdz 2022. gadam.

TOP komentāri

 • Zenta Klaipa
  +13 +12 -1

  Zenta Klaipa

  Latvijā jau tā ir daudz sporta būvju, kuras netiek noslogotas,jo gan bērnu,gan pieaugušo skaits sarucis. Vērtīgāk būtu palielināt skolās sporta stundu skaitu,atmetot mākslīgi radītos mācību priekšmetus,kā piemēram,sociālās zinības u.c.Tās var iekļaut citos mācību priekšmetos;ģeogrāfijā,latviešu val.u.c.
 • Ligita Godlevska
 • cubus
  +10 +10 0

  cubus

  1. Vispirms būtu nepieciešama korekta izvērtēšana kādi līdzekļi tiek tērēti tieši sporta izglītībai, aktivitātēm un cik aprij n-tās federācijas ar saviem prezidentiem, ģenerālsekretāriem, direktoriem, utt., lai gan tajās sportistus var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt.
  2. Runājot valsts mērogā vienreiz jābeidz finansēt visādas parazitāras iestādes, kuras tik to vien dara, ka pārdala valsts piešķirtos līdzekļus. Kā piemēram, ja mums jau ir Kultūras ministrija, tad kāda velna pēc ir vajadzīgi dažādi nacionālie kultūras, kino, u.c. centri, kultūrkapitāla fonds, kurš dala naudu dīkdieņiem, kam piemetusies radošā dīkstāve, apmaksā viņu slimības lapas un komunālos, utt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl