Minimālo darba algu palielinās par 40 eiro

Komentāri
Minimālo darba algu palielinās par 40 eiro
Foto: Images Money/Flickr

No nākamā gada minimālā mēneša darba alga valstī pieaugs no 320 eiro līdz 360 eiro, to paredz šodien valdībā akceptētie grozījumi Noteikumos par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi.

Valdība jau iepriekš konceptuāli paudusi atbalstu šim solim, tomēr minētie grozījumi tam nodrošina tiesisku pamatu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar minimālās algas pieaugumu mainīsies arī minimālā stundas tarifa likme. Tā nākamgad pieaugs no 1,933 eiro līdz 2,166 eiro.

Pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuriem normālais darba laiks ir septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā, minimālā stundas tarifa likme pieaugs no 2,209 eiro līdz 2,477 eiro.

Labklājības ministrija (LM) atgādina, ka minimālā darba alga ir pati zemākā mēneša atlīdzība, kuru darbinieks regulāri saņem par paveikto darbu, strādājot pilnu darba dienu – astoņas stundas dienā 40 stundas nedēļā. Valdība to nosaka, lai aizsargātu darbinieku grupu ar zemāko kvalifikācijas līmeni un darba ražīgumu.

Ministrija ir pārliecināta, ka minimālās mēneša darba algas paaugstināšana uzlabos konkurētspēju tiem komersantiem, kapitālsabiedrībām, kuri maksā nodokļus no darba algas, kas augstāka par minimālo mēneša darba algu un no visas darba algas, proti, bez “aplokšņu algām”, salīdzinot ar tiem, kuri maksā nodokļus no minimālās mēneša darba algas, bet pārējo atalgojumu izsniedz “aploksnēs”.

Grozījumi stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī.

Jau ziņots, ka minimālo algu no 2015.gada plānots palielināt arī pārējās Baltijas valstīs. Lietuvā to paredzēts palielināt no 290 eiro uz 300, savukārt Igaunijā – no 355 uz 390 eiro.

Lasi vēl