Minimālās darba algas noteikšanā atklātas nepilnības

2 komentāri
Minimālās darba algas noteikšanā atklātas nepilnības
FOTO: LETA

Veids, kā Latvijā tiek noteikta minimālā darba alga, ir nepilnīgs. Tā uzskata Labklājības ministrija, kas šodien piedāvās savu skatījumu uz nepieciešamajām izmaiņām.

Viena no būtiskākajām problēmām saistīta ar aprēķiniem. Patlaban netiek ņemtas vērā visu ministriju izteiktās ekonomikas prognozes, taču tās mēdz arī atšķirties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai to labotu, tiek piedāvāts minimālās algas aprēķinu balstīt uz citiem – konkrētākiem – rādītājiem.

Vēl viens ierosinājums ir kā obligātu noteikt prasību, ka līdz ar minimālās algas palielināšanu algas paaugstina arī valsts un pašvaldību iestādēs.

Pretējā gadījumā nereti mazkvalificēto darbinieku alga būtiski neatšķiroties no kvalificēto darbinieku algas. Tas atteicas, piemēram, uz pedagogiem, mediķiem, sociālajiem darbiniekiem.

TOP komentāri

  • Ilmars tanne
    +2 +2 0

    Ilmars tanne

    Deputāti un sprediķotāji,vai vispār zināt cik lielu algu saņem teiksim šuvēja Smiltenē un ir pārbaudits daudz daudz citas vietas un viņām vēl mājās ir bērni , kauns būtu runāt vēl par aigu paaugstināšanu valsts ierēdņiem ,mediķiem(rokas nauda laba),nu tak beidzot strādājiet ar galvu .
  • med.pers.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl