Miljonāru saraksta pirmās vietas saglabā Oļegs Fiļs un Ernests Bernis; desmitniekā gan nelielas izmaiņas

Pievienot komentāru
Miljonāru saraksta pirmās vietas saglabā Oļegs Fiļs un Ernests Bernis; desmitniekā gan nelielas izmaiņas
Foto: LETA

AS “ABLV Bank” īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis jau piekto gadu pēc kārtas ierindoti Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās. Jaunais “Latvijas miljonāru Top 100” jau tradicionāli tapis sadarbībā ar “Lursoft” datubāzēm un korporatīvo finanšu kompāniju “Laika stars” un tiks publicēts biznesa žurnāla “Kapitāls” decembra numurā.

Pētījuma dati liecina, ka Fiļa bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 310 miljonus eiro. Tāpat arī Berņa bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 307 miljonus eiro.

AS “Rietumu banka” lielākais īpašnieks Leonīds Esterkins saglabājis trešo vietu arī šogad. Viņa īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 16 miljoniem eiro, sasniedzot 250 miljonus eiro.

Kompānijas “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš šogad no piektās vietas pakāpies uz ceturto. Viņa īpašumu vērtība gada laikā palielinājusies par 65 miljoniem eiro, sasniedzot 150 miljonus eiro. Ar viņu vietām apmainījies otrs lielākais “Rietumu bankas” līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko, kurš no ceturtās vietas šogad ierindojies piektajā. Viņa īpašumu vērtība gada laikā samazinājusies par astoņiem miljoniem eiro, sasniedzot 128 miljonus eiro.

Bergu dzimtas nekustamo īpašumu apsaimniekotājs Justs Nikolajs Karlsons saglabājis sesto vietu topā. Viņa īpašumu vērtība augusi par trīs miljoniem eiro, sasniedzot 80 miljonus eiro.

Septītajā vietā šogad nemainīgi ir azartspēļu uzņēmuma “Alfor” līdzīpašnieks Jānis Zuzāns (īpašumu vērtība 69 miljoni eiro).
Astotajā vietā ir “Olainfarm” lielākais akcionārs Valērijs Maligins (īpašumu vērtība 52 miljoni eiro).
Devītajā vietā ir Mārcis Martinsons (īpašumu vērtība 50 miljoni eiro).
Desmitajā vietā ir meža nozares kompānijas AKZ īpašnieks Uldis Asars (īpašumu vērtība 45 miljoniem eiro).

Topa veidotāji informēja, ka otro gadu pēc kārtas “Latvijas miljonāru Top 100” iekļuvušo uzņēmēju kopējā biznesa vērtība turpina samazināties. Topa pirmā desmitnieka īpašumu kopējā vērtība joprojām turpina pieaugt, taču tālākā “Top 100” daļa piedzīvo vērtības kritumu. Viens no topa veidotājiem Lato Lapsa akcentēja, ka topā šogad konstatēts arī gandrīz visu turīgāko ģimeņu biznesa vērtības kritums, tomēr kopumā topa dati tomēr liecina par vēl vienu stabilitātes gadu.

Foto TOP 5 Latvijas bagātākie cilvēki

Plašāk par miljonāru topu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl