Miljonāru Krasovicku sapnis par ielas iegādi Bulduros var īstenoties

4 komentāri
Miljonāru Krasovicku sapnis par ielas iegādi Bulduros var īstenoties
FOTO: LETA

Ejot pa Bulduru 3. līniju, tā atduras iepretim vārtiem uz Krasovicka meitai piederošo villu Marta. Kādreiz šo šķērsielu gājēji varēja izmantot turpinot ceļu līdz pat Bulduru prospektam un tālāk uz jūru. Taču situācija kardināli mainījās 1999.gadā, kad Jūrmalas dome izsniedza būvatļauju Krasovickiem, lai villu savienotu ar tenisa kortiem ielas otrā pusē.

Drīz vien iela tika slēgta par spīti tam, ka Leonīda Alkšņa vadītā dome, kas tolaik bija parādā

Parex bankai 160 000 latus, ar Krasovicki vienojās par gājēju ceļa izveidi.

Juris Visockis, bijušais un esošais Jūrmalas domes deputāts:

Viņi gribēja, lai tas būtu viens gabals. Gribēja 3.līniju likvidēt, lai viņiem neviens netraucētu.” Un kāds jūrmalniekiem no tā labums? ”Nekāds!” Protams, tas ir idiotisms, ka dēļ kaut kāda Krasovicka vajag nobloķēt veselu ielu, bet mierīgā garā, nobloķēja.

Visus šos gadus zeme palika pašvaldības īpašumā. Sākotnēji Krasovicki par to maksāja kapeikas, līdz pērn nomas maksa pieauga līdz 1700 eiro mēnesi.

Jūrmalas aizsardzības biedrība nobažījusies, ka pēc jaunā teritoriālā plānojuma pieņemšanas domē nebūs vairs ne nomas maksas, ne cerības vēsturisko netaisnību novērst. Gata

Trukšņa vadītā dome piedāvā dzēst sarkanās līnijas ap bijušo ielu, likvidējot pēdējo juridisko šķērsli īpašuma atsavināšanai.

Guntis Grūba, Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis:

Tas nozīmē, ka faktiski tiek likvidēta gan iela, gan teritorija, kur ir pilsētas komunikācijas. Savā laikā jūrmalnieki par savu naudu izbūvēja gāzes vadu, ūdeni un kanalizāciju.

Kāpēc Krasovickiem būtu jānodod valdījumā pilsētas komunikācijas un jāatsakās no iespējas atjaunot vēsturisko ielu plānojumu, TV3 ziņas gribēja noskaidrot pie paša Trukšņa. Taču, kā kūrortpilsētā ierasts, sniegt atbildes uz neērtiem jautājumiem domē tiek deleģēti ierēdņi.

Jānis Ķēniņš, Jūrmalas domes pārstāvis:

Ir tiesiski akceptēta būvniecības iecere, tāpēc, ja pašvaldība vēlētos ielu atjaunot, būtu jāsedz ļoti lieli zaudējumi īpašniekiem.

Par to, vai atcelt apgrūtinājumus Krasovicka īpašumā, nākamnedēļ lems dome. Nesena publikācija Dienas Biznesā liecināja, ka Krasovicku ģimene villu Marta izlikusi pārdošana par 15 miljoniem eiro. Bez apgrūtinājumiem tās cena varētu būt vēl augstāka.

Skaties video!

4 komentāri