Miljonārs Jūlijs Krūmiņš sēžas uz apsūdzēto sola kukuļņemšanas un viltošanas krimināllietā

11 komentāri
Miljonārs Jūlijs Krūmiņš sēžas uz apsūdzēto sola kukuļņemšanas un viltošanas krimināllietā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Skandalozais miljonārs Jūlijs Krūmiņš trešdien sēdās uz apsūdzēto sola kukuļošanas krimināllietā saistībā ar viņa meitai piederošas viesnīcas nodošanu ekspluatācijā. Nelikumībās, iespējams, iesaistīts arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, bet šīs epizodes prokuratūra izdalījusi atsevišķā lietvedībā. 

Vairākos kriminālprocesos iesaistītais uzņēmējs un miljonārs Jūlijs Krūmiņš uz tiesas sēdi ieradās cietumnieka drēbēs, rokas saslēdzis plastmasas roku dzelžos, un kūpinot sev allaž raksturīgo cigāru.

“Bija tāds grieķu filozofs Diogens. Viņš dienas laikā ar iedegtu lukturi staigāja pa Atēnām un meklēja godīgu cilvēku. Es braukāju uz tiesu un meklēju taisnību, bet man ir saslēgtas rokas, es nevaru lukturi paņemt līdzi, es atnācu pēc taisnības, esmu nevainīgs pilnīgi,” sacīja Krūmiņš.

Viņam līdzi bija arī vairāki atbalstītāji, tostarp bijušais politiķis Jānis Jurkāns, kurš kopā ar Krūmiņu labprāt pozēja lielā skaitā sanākušajiem fotogrāfiem. “Tagad, kad ir tādas bēdu dienas… Tevi droši vien ietupinās, tad nu man jāmēģina saprast, cik ilgi tev būs jātup un kā es varu palīdzēt. Galvenais, ka sausiņi man ir līdzi,” sacīja Jurkāns.

Kopā ar Krūmiņu uz apsūdzēto sola sēdās viņa meita Maija Krieviņa, kā arī Veselības inspekcijas amatpersona Tatjana Morozova. Apsūdzība celta par kukuļņemšanu un dienesta viltojumu saistībā ar Krūmiņa meitas uzņēmumam piederošas viesnīcas nodošanu ekspluatācijā 2015. gada pavasarī. No KNAB sniegtās informācijas izriet, ka lai panāktu dokumentu sakārtošanu, Krūmiņš Morozovai devis kukuli.

“Saskaņā ar apsūdzību ir divi kukuļošanas gadījumi – viens ir šampanieša pudele, otrs ir iekārtot veselības inspekcijas higiēnas ārstes dēlu policijas koledžā,” norādīja prokurors Māris Leja.

Krūmiņam par notikušo ir skaidrojums, savu vainu viņš neatzīst: “Tam visam kompleksam vajadzēja piecas tualetes ierīkotas invalīdiem. Tās nebija, es teicu, ka man vasaras mēnešos ir izdevīgi izdot numurus un ka es to divos mēnešos izdarīšu, un tad mēs uzrakstījām papīru, ka es divos mēnešos to izdaru. Tad tā Morozova bija atbraukusi parakstīt, un tikai tad es ar viņu iepazinos. Un tad mēs saviesīgā runā, stāstot, kā iet pa dzīvi, viņa saka: man ir dēls – 12. klasē, viņš grib iestāties akadēmijā. Es saku: man arī mazdēls grib iestāties, es saku rīt piezvanīšu direktoram un sazināsimies. Un mēs tikāmies tur – vienreiz objektā, kad viņa parakstīja papīrus, otrreiz tur. Kāds tas ir kukulis.”

Saistībā ar Krūmiņa meitas viesnīcu Jūrmalā Turaidas ielā prokuratūra atsevišķi izdalījusi lietu arī pret Jūrmalas mēru Gati Truksni, kurš, iespējams, kukuļots par teritorijas plānojuma izmaiņām. Šī lieta gan nodota atpakaļ KNAB papildu izmeklēšanai.

“Bija jautājuma zīmes, daudz nenoskaidroti apstākļi, līdz ar ko man kļuva skaidrs, ka kopā vienā kriminālprocesā šos apstākļus izmeklēt nav izdevīgi un pieņemts lēmums kriminālprocesu sadalīt,” pauda Leja.

Saistībā ar kukuli Veselības inspekcijas amatpersonai Jūlijs Krūmiņš aiz restēm nenonāks. Ja tiks pierādīta viņa vaina, pēc prokurora teiktā, runa ir par naudas sodu vai piespiedu darbu. Nākamā liecinieku uzklausīšana plānota 5. februārī.

11 komentāri