Militārās mācības “Furious Axe” Ādažos pulcē ap 1000 sabiedroto karavīru

3 komentāri

Atsevišķos Pierīgas novados šajās dienās, iespējams, dzirdams iznīcinātājlidmašīnu radīts troksnis. Debesīs un arī uz zemes Ādažu poligonā norit vērienīgas militārās mācības.

Mācības patlaban Ādažos pulcē ap 1000 dalībnieku. Tajās izspēlē kaujas situācijām īpaši pietuvinātas aizsardzības modeļus. Starp dalībniekiem arī Igaunijas, Dānijas un Lielbritānijas bruņoto spēku vienības. Baltijas valstīs un Polijā atgriežas vienības, kuras šeit jau dienējušas un daudzo mācību dēļ viņu sadarbības spējas šobrīd esot patiešām augstā līmenī.

“Kad mēs pirmo reizi bijām izvietoti Igaunijā, tas bija pirms trim gadiem, mēs arī tad devāmies uz militārajam mācībām Latvijā. Un tā arī katra nākamā, padarot to par regulāru praksi. Tā kā man personīgi šī ir otrā reize, kad atgriežos Latvijā,” stāsta pulkvežleitnants Džims Hetfīlds no Lielbritānijas.

Jāatgādina, ka britu karavīri lielākoties ir izvietoti Igaunijā. Igaunija ir tepat blakus, taču vidēji briti Latvijā ierodas tikai divas reizes gadā. Šie manevri Ādažos ilgs līdz piektdienai.