Mildronāts iegāž arvien vairāk sportistu! Tikmēr pieprasījums šīm zālēm aug

Komentāri

Atpazīstamība visā pasaulē, par ko, šķiet, varētu sapņot katrs zāļu ražotājs. Tādu Grindex atnesis, jāsaka, – vecais, labais Mildronāts, kas vismaz sirds slimnieku zāļu skapīšos bijis atrodams jau 30 gadu. Tagad sākusies daudzmiljonu cīņa, lai noskaidrotu, vai šis preparāts uzlabo sportistu sniegumu?

Līdz šim necilās baltās kapsulas bija pazīstamas vien postpadomju telpā. Zāļu instrukcijā teikts, ka tās palīdz atveseļoties no galvas traumām, kā arī palīdz pie lielām fiziskām slodzēm. Tieši šis arī atnesis Mildronātam pasaules slavu.

Kopš tā aktīvā viela – meldonijs – iekļauta aizliegto vielu sarakstā, tā lietošanā pieķerti jau vairāk nekā 100 elites sportisti, arī tenisiste Šarapova. Nupat atklājies, ka 80% mūsu olimpiešu arī lietojuši Mildronātu, un zāļu izgudrotājs saka – labi, ka tā! Tas glābjot dzīvības.

Kalviņš zāles salīdzina ar skrūvīti, kas sirdī nodrošina skābekļa padevi, lai tā nenoslāptu, kad sportists testē savas galējās robežas. Pierādījumi, ka Mildronāts liktu aizskriet tālāk vai uzlēkt augstāk, nav.

Kalviņš šajās dienās ir aizņemtāks par ministriem. Nepārtraukti sniedz intervijas un atbild uz pasaulslaveno sportistu advokātu zvaniem. Arī Šarapovas. Ja būšot nepieciešams – liecinās arī tiesā, jo uzskata – Pasaules Antidopinga aģentūra jeb WADA tā rīkojusies tikai gaidāmo olimpisko spēļu ietekmē.

Vēl asāk dopinga uzraugus kritizē Grindex padomes priekšsēdētājs. Viņam tas izskatoties pēc pasūtījuma, ļaunākajā gadījumā – pat korupcijas skandāla. Pats Grindex gan negaidīto reklāmu pagaidām izbauda. Latvijā un Krievijā pieprasījums pēc medikamenta audzis.

ASV preparāts nav reģistrēto zāļu sarakstā, taču tas neizslēdz, ka Rietumos slavenās kapsulas iegūst ar internetaptieku palīdzību. Katrā ziņā rūpnīcā Mildronāta ražošanas apjomi ir palielināti. Tiek arī apsvērta tiesāšanās ar WADA.

Taču jautājums – kā meldonija iekļaušanu melnajā sarakstā varēja nezināt bagātākās sieviešu sportistes un citu atlētu komandas – tagad nodarbina pat Krievijas prezidenta prātu. Latvijas vieglatlēte Radēviča pati Mildronātu nav lietojusi, bet aizstāv Šarapovu, ka viņa patiešām varēja nezināt.

Viena no versijām ir, ka viela organismā saglabājas pat vairākus mēnešus pēc lietošanas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl