Mīlas prieki, alus, našķis vai masāža? Kā latvieši sevi atalgo pēc cītīga treniņa? PIEDĀVĀ BETEODATI.LV

2 komentāri
Mīlas prieki, alus, našķis vai masāža? Kā latvieši sevi atalgo pēc cītīga treniņa?

Jaunais gads bieži vien mums katram sākas ar kādu apņemšanos. Daudziem tas ir sporta zāles apmeklējums vai jebkāda cita treniņa uzsākšana. Bet, kad cilvēks ir patiešām saņēmies un apmeklē sporta nodarbību, svarīgs solis ir saprast, kā viņš sevi atalgos pēc cītīgi padarīta darba.

Saskaņā ar informatīvi izklaidējošā portāla beteodati.lv* un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem Latvijas iedzīvotāji atzinuši, ka viņi visbiežāk nemaz nemēdz trenēties. Otrajā vietā respondenti atzīmējuši atbildes variantu, ka pēc cītīga treniņa sevi atalgo ar nekā nedarīšanu. Taču trešajā vietā aptaujas dalībnieki ierindojuši atbildes variantu: citā veidā, kas, protams, nav nekas nosacīts. Tā teikt, katrs dara ”pa savam”.

Aptaujas rezultāti uzrāda, ka ceturtajā vietā respondenti ierindojuši kādu našķi, piektajā vietā atstājot alus kausu, bet sestajā vietā ir divi atbilžu varianti ar vienādu dalībnieku iesniegto atbilžu skaitu – masāža un mīlas prieki!

Veidi, kā sevi atalgot pēc labi padarīta darba, ir vairāki un katram savi, bet, kopumā ņemot, aptaujas dati pierāda vienu – mums patīk sevi palutināt un apbalvot, ja paši sev esam izdarījuši ko labu.

Salīdzinot tieši pretējā dzimuma iesniegtās atbildes, tad sievietes krietni mazāk nekā vīrieši izvēlējušās sevi atalgot ar alus kausu, bet, kā jau daiļajam dzimumam pieklājas, dāmas tomēr vairāk sliecas sevi atalgot ar kādu mazu našķīti.

Sievietes aptaujā arī vairāk atzinušas, ka nemaz nemēdz trenēties, bet tās, kuras apmeklē treniņu, atzīst, ka atalgošanas veids pēc tā ir nekā nedarīšana. Kas vēl interesanti, respondenti, kuri atzīmējuši atbilžu variantu ”nemēdzu trenēties”, pārsvarā ir cilvēki bez bērniem un no Rīgas vai Vidzemes novada vecuma grupā no 45 līdz 63 gadiem. Šie cilvēki ir savas jomas speciālisti vai ierēdņi, kuri nestrādā fizisku darbu un ir precējušies vai dzīvo kopā ar partneri.

Ja atsevišķi tiek izdalītas tieši jauniešu sniegtās atbildes vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, tad viņi pēc kārtīga treniņa sevi atalgo ar nekā nedarīšanu vai kādu mazu našķīti. Trešajā vietā ierindojas atbilžu variants – ”nemēdzu trenēties”.

Interesanti salīdzināt latviešu valodā runājošo respondentu atbildes ar krieviski runājošo. Latviski runājošie aptaujas dalībnieki vairāk kā atbildes variantu izvēlējušies ”atalgoju alus kausa formā”, bet krieviski runājošie respondenti ar nekā nedarīšanu.

Iedzīvotāju web aptauja tika veikta iepriekšējā gada novembrī, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

*BeteoDATI – sabiedrības viedoklis par nenopietni izklaidējošiem jautājumiem nopietnā interpretācijā sadarbībā ar SKDS.

2 komentāri