Mihaila Barišņikova emocionālā vēstule par uzņemšanu Latvijas pilsonībā

Komentāri

Saeima ceturtdien, 22. decembrī, nodeva izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai lēmuma projektu par pasaulslavenā dejotāja Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

“Ir liels gods rosināt Saeimai uzņemt Latvijas pilsonībā Mihailu Barišņikovu. Šim māksliniekam ir ievērojami nopelni, nesot Latvijas vārdu pasaulē un bagātinot mūsu valsts kultūru ar izciliem mākslas meistardarbiem,” uzsver Saeimas priekšsēdētājas biedre un lēmuma projekta iniciatore Inese Lībiņa-Egnere (V).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas lēmuma projektu par Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā parakstījuši visu sešu Saeimā pārstāvēto frakciju deputāti.

Viens no mūsu laika vislabākajiem dejotājiem Barišņikovs dzimis 1948. gadā Rīgā. Pēc tam, kad jau bija sācis dejotāja karjeru ar Kirova baletu Ļeņingradā, viņš 1974. gadā nokļuva ASV, kur turpināja savu profesionālo karjeru.

Savā apliecinājuma vēstulē Saeimas priekšsēdētājas biedrei Barišņikovs pauž pateicību par rosināto pilsonības piešķiršanu. Viņš uzsver, ka jūtas patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un pilsonības piešķiršanas gadījumā apņemas to godāt pašapzinīgi un ar lepnumu.

Mihaila Barišņikova apliecinājuma vēstule Saeimas priekšsēdētājas vietniecei

Godājamā Priekšsēdētājas vietniece Lībiņa-Egnere!

Paldies par Latvijas Republikas ielūgumu apsvērt Latvijas pilsonību. Ar lielu pazemību apsveru šo godpilno ielūgumu, un sniedzu sekojošo rakstu pilsonības pieprasīšanai.

Mana personīgā vēsture un attiecības ar Latviju ir labi zināmas. Kaut gan es atstāju Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, es pavadīju savus pirmos sešpadsmit gadus tur, un tie veidojošie gadi ir bijuši pamats visām turpmākajām lietām manā dzīvē. Es tur ne tikai ieguvu savu svarīgo agro izglītību, bet arī ievirzi uz mākslu, kas ļāva man atskārst manu nākotni kā māksliniekam. Es arvien esmu pateicīgs par šo ievirzi, un mana pateicība par to būs mūžīga.

Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjustu atbalstu latviešu patstāvībai un valsts suverenitātei.

Atstājis Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, lai nodotos studijām un dejotāja karjerai, es atgriezos apciemot Rīgu pirmo reizi 1998. gadā. Tā reize man atgādināja manu lepno saistību ar šo zemi. Pēdējos trīs gadus mani ir mudinājuši rast atjaunotu un aktīvu saiti ar kultūras dzīvi Latvijā. 2015. gadā man bija liels pagodinājums, kad “Kim” un “Rīgas birža” izstādīja gleznu un zīmējumu klāstu, ko es biju savā mūžā sakrājis. Vēlāk tai pašā gadā es izveidoju un uzstājos ļoti personiskas dabas teātra uzvedumā “Brodsky/Baryshnikov” ar Alvi Hermani un Jauno Rīgas teātri. Katrā šajā reizē es pārdzīvoju, ko nozīmē būt savienotam ar vietu, kur es spēru pirmos soļu kā cilvēks – kā arī pirmos soļus kā dejotājs. Rīga joprojām ir vieta, kur man rodas mākslinieciskā inspirācija. Mani uzmundrina tas, ka šī valsts tik sirsnīgi aicina mani piedalīties tās kultūrā.

Ir liels pagodinājums būt izraudzītam kā loceklim Latvijas kultūrā un politiskajā dzīvē. Mana cerība ir spēt visādos veidos veicināt latviešu progresu un cenšanos pēc visām cilvēktiesībām. Es jūtos patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un, ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu.

Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, Latvijas pilsonībā var uzņemt tikai ar Saeimas lēmumu. Saskaņā ar ierasto praksi, jautājumu par pilsonības piešķiršanu sākotnēji skatīs Saeimas Pilsonības komisija un pēc tam balsos Saeima. Kā norāda parlamenta vadība, pirms šodien oficiāli tika uzsākta pilsonības piešķiršanas procedūra, bijis ilgstošs darbs Ārlietu ministrijā. Tāpat arī noskaidrots, ka šo lēmumu atbalsta visas Saeimā pārstāvētās partijas.

Foto

Video: “900 sekunžu Lielā intervija ar Mihailu Barišņikovu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl