Mežs ienāk pilsētā; Jelgavā bebrs sakož vīrieti

Komentāri
Mežs ienāk pilsētā; Jelgavā bebrs sakož vīrieti
FOTO: LETA

Pirms laika mežacūkas bija iecienījušas pastaigas Rīgā, Juglas apkārtnē, bet dzīvā daba savu klātbūtni pilsētā ir pieteikusi arī Jelgavā, arvien aktuālākam kļūstot teicienam mežs ienāk pilsētā. Šonedēļ Latvijā apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi zvanu no vīrieša, kurš, pastaigājoties ar savu suni pa Jelgavas pilsētas parku, piedzīvojis neparastu gadījumu – viņam no krūmiem uzbrucis bebrs un sakodis kāju. 

Kā pēc notikušā, piesakot atlīdzību, atzina no bebra kodiena cietušais kungs, uzbrukums viņu tiešām pārsteidzis nesagatavotu. Ja šķiet, ka šādi negadījumi var notikt tikai laukos, tad aktīvajam bebram arī pilsētas parks licies gana atbilstošs dzīvošanai, tāpēc tagad pat uz pilsētas taciņas iedzīvotāji nevarot justies droši. Pēc negadījuma kungs jau saņēmis medicīnisko palīdzību, un paliekošas sekas uz veselību bebra kodums neatstās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā norāda Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe, gadījumos, kad pilsētu ir apciemojuši meža zvēri, pats svarīgākais ir nekrist panikā, vēlams pēc iespējas mazāk tos traucēt, neiet tiem tuvumā, kā arī galvenokārt neaiztikt.

”Tas, ka meža dzīvnieks ir iznācis no meža pilsētā, nozīmē, ka tas ir vesels un spēcīgs, jo slimi dzīvnieki nekad neiznāktu pilsētā, tie tieši ielīstu dziļāk meža biezoknī nost no visas sabiedrības,” stāsta A. Joffe, Viņa piebilst, ka gadījumos, kad tomēr pilsētā tiek satikti meža dzīvnieki, ir nepieciešams zvanīt konkrētās pilsētas pašvaldības policijai vai arī meža dienestam.

Lasi vēl