Foto: Saplaisājusī māja Mežciemā tika pārbaudīta vēl pirms dažām dienām

Komentāri

Pārbaude daudzdzīvokļu namā Druvienas ielā 21, kuram vakar vakarā iebruka jumts, tika veikta pirms dažām dienām – 24. jūlijā. Pārbaudes laikā riski, kas liecinātu par bīstamu plaisu veidošanos, netika konstatēti, stāstīja namu apsaimniekojošā uzņēmuma ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) vadītājs Aleksandrs Antonovs.

Tādēļ RNP ir divas versijas – viena no tām ir, ka defekti daudzdzīvokļu namā radušies pēkšņi, bet otra – ka tie ir “bijuši slēpti”. Gadījumā, ja atklāsies, ka ēkas apsekotājs defektu tomēr nav pamanījis, viņš tikšot saukts pie atbildibas likuma priekšā, solīja RNP vadītājs. Viņš uzsvēra, ka pagaidām vēl ir pāragri spriest, vai pie vainas bijusi atbildīgā ēkas apsekotāja neuzmanība.

Mežciemā, ēkā Druvienas ielā 21, otrdienas vakarā iebruka jumta konstrukcija. Uzreiz pēc informācijas saņemšanas, pēc plkst. 9 vakarā, notikuma vietā ieradās policijas un nama apsaimniekotāja pārstāvji. Tika veikta mājas apsekošana un par turpmākajām darbībām ar ēku lems šodien, kad bojājumus novērtēs eksperti. Tāpat nolemts pārtraukt gāzes piegādi ēkai.

Cilvēki negadījumā nav cietuši, taču plaisa ēkas konstrukcijā sasniegusi ēkas piekto stāvu.  Glābēji, kas atradās notikuma vietā, pieņēma lēmumu evakuēt daļu ēkas iedzīvotāju. 20 evakuēto vidū ir arī vairāki bērni. Astoņi cilvēki izmantoja iespēju apmesties Rīgas pašvaldības nodrošinātajā dienesta viesnīcā Nīcgales ielā 16.

Aculiecinieku filmētajos kadros no notikuma vietas redzams, ka naktī viena ēkas daļa bija norobežota, un to apsargāja pašvaldības policija. No ēkas ārpuses bojājumi nebija redzami, taču kadros, kas uzņemti no augšas, redzams, ka jumtā ir izveidojusies pamatīga plaisa.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks pauda, ka viens no iemesliem, kādēļ plaisa ēkā radusies, ir temperatūras svārstības. Viņš gan noliedza, ka Rīgā ir daudz namu, kuru stāvoklis varētu radīt draudus to iedzīvotājiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl