Foto: Saplaisājusī māja Mežciemā tika pārbaudīta vēl pirms dažām dienām

Komentāri

Pārbaude daudzdzīvokļu namā Druvienas ielā 21, kuram vakar vakarā iebruka jumts, tika veikta pirms dažām dienām – 24. jūlijā. Pārbaudes laikā riski, kas liecinātu par bīstamu plaisu veidošanos, netika konstatēti, stāstīja namu apsaimniekojošā uzņēmuma ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) vadītājs Aleksandrs Antonovs.

Tādēļ RNP ir divas versijas – viena no tām ir, ka defekti daudzdzīvokļu namā radušies pēkšņi, bet otra – ka tie ir “bijuši slēpti”. Gadījumā, ja atklāsies, ka ēkas apsekotājs defektu tomēr nav pamanījis, viņš tikšot saukts pie atbildibas likuma priekšā, solīja RNP vadītājs. Viņš uzsvēra, ka pagaidām vēl ir pāragri spriest, vai pie vainas bijusi atbildīgā ēkas apsekotāja neuzmanība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mežciemā, ēkā Druvienas ielā 21, otrdienas vakarā iebruka jumta konstrukcija. Uzreiz pēc informācijas saņemšanas, pēc plkst. 9 vakarā, notikuma vietā ieradās policijas un nama apsaimniekotāja pārstāvji. Tika veikta mājas apsekošana un par turpmākajām darbībām ar ēku lems šodien, kad bojājumus novērtēs eksperti. Tāpat nolemts pārtraukt gāzes piegādi ēkai.

Cilvēki negadījumā nav cietuši, taču plaisa ēkas konstrukcijā sasniegusi ēkas piekto stāvu.  Glābēji, kas atradās notikuma vietā, pieņēma lēmumu evakuēt daļu ēkas iedzīvotāju. 20 evakuēto vidū ir arī vairāki bērni. Astoņi cilvēki izmantoja iespēju apmesties Rīgas pašvaldības nodrošinātajā dienesta viesnīcā Nīcgales ielā 16.

Aculiecinieku filmētajos kadros no notikuma vietas redzams, ka naktī viena ēkas daļa bija norobežota, un to apsargāja pašvaldības policija. No ēkas ārpuses bojājumi nebija redzami, taču kadros, kas uzņemti no augšas, redzams, ka jumtā ir izveidojusies pamatīga plaisa.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks pauda, ka viens no iemesliem, kādēļ plaisa ēkā radusies, ir temperatūras svārstības. Viņš gan noliedza, ka Rīgā ir daudz namu, kuru stāvoklis varētu radīt draudus to iedzīvotājiem.

Lasi vēl