Mežaparka estrādes remonts par 41 miljonu noslepenots – tāme pat domniekiem netiks izsniegta

8 komentāri

Rīgas dome lēmusi uz 30 gadiem aizņemties 41 miljonu eiro, lai remontētu Mežaparka estrādi. Pašvaldība šo jautājumu virza steigā, skaidrojot, ka tuvojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

(Ziņā precizēts būvkompānijas nosaukums.)

Pašvaldības vadība domes opozīciju atteikusies informēt, kā tieši daudzie miljoni tiks tērēti.

Estrādes atjaunošanas otrā posma pirmajai daļai Rīgas dome no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro. Termiņš – 30 gadu.

SIA “LNK, RERE” konkursā uzvarēja, jo iesniedza par 800 000 eiro lētāku piedāvājumu nekā otrs pretendents. Domniekus pārsteidza paziņojums, ka detalizētu tāmi viņi neredzēs. To neļauj likums. Domes opozīciju izbrīnīja slepenība, kas pavada projekta īstenošanu.

Jānis Bordāns
RD deputāts (JKP)

Minējumi, ka tāmi dot aizliegts saskaņā ar likumu, ir nepamatoti. Ir jāatrod veids! Ja reiz mums, Rīgas domniekiem lūdz balsot par kredīta ņemšanu. Bet kā mēs varam iepazīties ar tāmi? Skaidrs, ka objekts sevi neatpelnīs, sevišķi ar to, kā līdz šim ir veicies.

Baiba Broka
RD deputāte

Es piekrītu, ka nepieciešama papildu informācija: tehniskās specifikācijas, iepirkuma priekšmets, lai ir redzami etapi. Informācija par to, kā noritēja procedūra, cik bija pretendentu.

Juris Jurašs
RD deputāts

Esam par saprātīgu infrastruktūras attīstību, nepārmaksājot rīdzinieku samaksātos līdzekļus, tērējot tos adekvāti. Šobrīd balsot par aizņēmumu, nesaņemot papildu informāciju, nav iespējams!

Ar balsu vairākumu gan necaurspīdīgais aizņēmums tika apstiprināts. Iepriekšējais estrādes atjaunošanas posms izmaksāja 26,74 miljonus eiro, tā ietvaros atjaunota skatītāju zona, kopumā sēdvietu skaitu palielinot līdz 30 516 sēdvietām, izbūvējot tirdzniecības zonu zem sēdvietām un labiekārtojot skatītāju zonai piegulošo teritoriju.

8 komentāri