Mežaparka estrādes pārbūve: ko plānots paveikt līdz Latvijas simtgadei?

0 Komentāru
Mežaparka estrādes pārbūve: ko plānots paveikt līdz Latvijas simtgadei?
LETA

Mežaparka estrādes pārbūve notiks, – tai šodien piekrišanu deva arī Ministru kabinets. Tomēr vērienīgie darbi tiks īstenoti divās daļās. Kas tiks paveikts līdz valsts simtgadei un kas nē?

Lai Mežaparka estrāde būtu kaut daļēji gatava jau uz valsts simtgadi, būvdarbiem šeit būtu jānotiek jau pēc gada. Šodien tiem zaļo gaismu deva valdība.

Pārbūve Dziesmu un deju svētku tradīcijas svētvietai tiks īstenota divās daļās. Līdz 2018. gada jūnijam par 8000 sēdvietām plānots palielināt skatītāju daļas ietilpību, zem skatītāju vietām izbūvēt ietilpīgas tualetes un sakārtot infrastruktūru. Tikmēr skatuvei, uz kuras šobrīd vienlaikus droši ir dziedāt tikai 5800 pieaugušiem koristiem, līdz simtgadei tiks rasts pagaidu risinājums, proti, piebūvētas tribīnes.

Video

Līdz ar pagaidu tribīņu piebūvēšanu katram dziedātājam būs plašāka individuālā vietā, tādēļ arī masveida ģībšanai kā pēdējos skolu dziesmu svētkos vairs nevajadzētu atkārtoties.

Visa estrādes pārbūve, kas paredz otrajā kārtā jau izbūvēt pilnīgi jaunas tribīnes, izmaksās vairāk nekā 44 miljonus eiro. Rīgas dome naudu uz 30 gadiem aizņemsies no Valsts kases. Iepirkums pirmās kārtas būvdarbiem tiks izsludināts jau nākamā gada janvārī.

Estrādi plānots pārbūvēt pēc arhitekta Jura Pogas biroja projekta, kurš tika atzīts par labāko 2007. gadā izsludinātajā metu konkursā, bet kura īstenošana ekonomiskās krīzes apstājās. Pēc pilnīgas estrādes pārbūves dziedātāju tribīnes pārsegs kupols, kas pasargās dalībniekus no lietus un uzlabos arī akustisko skanējumu. Kavēšanās ar pirmo kārtu, kas jāpabeidz līdz simtgades dziesmu un deju svētkiem, netiek pieļauta.

Tomēr citādāk ir ar otrās kārtas pārbūvi, kurai jānoslēdzas īsi pirms Skolu dziesmu un deju svētkiem.

Pilnībā estrādes būvniecībai jānoslēdzas 2020. gada jūnijā. Ja tas neizdodas, šobrīd netiek izslēgta iespēja togad plānotos Skolu dziesmu un deju svētkus pārcelt par gadu.

0 Komentāru