1 komentārs

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki tomēr nenotiks būvbedrē, kā iepriekš bažījās kultūras ministre. Mežaparka estrādes rekonstrukcija notiek plānotā darbu grafikā, kaut arī vēl martā to bija paralizējušas iepirkumu konkursa daudzās pārsūdzības. Šodien tika nosaukta arī iespaidīgā summa, cik dārgi izmaksās Mežaparka estrādes pārbūve.

Uz Latvijas simtgades dziesmu svētkiem nākamgad Mežaparka estrādē tiks veikta puse no iecerētās vērienīgās rekonstrukcijas – pārbūvēs skatītāju sēdvietas, paplašinās teritoriju un pārbūvēs pievedceļus. Summāri – 45 miljoni eiro. Tos no Valsts kases aizņēmusies Rīgas dome, jo Mežaparka estrāde ir pašvaldības īpašums. Taču rekonstrukcijas otrā kārta – pašas estrādes pārbūve tiks sākta vien pēc dziesmu svētkiem, tātad nākamgad tā būs esošajā izskatā.

Kā šodien Dziesmu un deju svētku padomes sēdē sacīja Rīgas domes nekustamo īpašumu departamenta vadītājs, kopējās rekonstrukcijas un pārbūves izmaksas abās kārtās sasniegs vismaz 77 miljonus eiro. Kur Rīgas dome nākamgad ņems naudu estrādes daļas pārbūvei – nav skaidrs, bet tiek pieļauts, ka tad gan valsts tiks lūgta iesaistīties ar savu daļu.

Dziesmu un deju svētku padome šodien arī apstiprināja biļešu izplatīšanas veidu un apjomu uz deju lieluzvedumu Daugavas stadionā un svētku noslēguma koncertu Mežaparkā. Tirdzniecības kasēs un pārdošanā internetā nonāks 74% biļešu. Dārgākā biļete maksās 65 eiro.

Lai maksimāli daudz cilvēkiem būtu iespējams nopirkt biļetes, radikāli samazināts bezmaksas ielūgumu skaits uz 2%. Tos vairs nesaņems, piemēram, Saeimas deputāti. Savukārt 24% biļešu nodos iepriekšējai rezervācijai dažādām iestādēm, pašvaldībām, biedrībām un uzņēmumiem.

Kultūras ministre šodien aktualizēja jautājumu, kā izskaust deju kolektīvu un koru blēdības. Līdzšinējos svētkos jau pierādījies, ka vairāki no tiem nolūkā tikt tikai uz lieluzvedumu un deju svētkiem kā skatītāji ar viltu izliekas kā īsti dalībnieki, bet patiesībā ignorē ierašanos uz mēģinājumiem. Tajos nepiedalās.

Tāpat nolemts, ka svētku dalībniekiem būs ļauts teritorijā ienākt tikai vienu reizi, un viņu kartes digitāli reģistrēs.

Tas vajadzīgs, jo līdz šim caur sētu dalībnieku kartes padotas radiniekiem un draugiem, lai viņi par brīvu tiktu skatīties koncertus. Tagad tā vairs nebūšot iespējams.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl