Mežaparka estrādes pārbūve – celtnieki termiņus šobrīd apsteiguši par pusotru mēnesi

3 komentāri
Mežaparka estrādes pārbūve – celtnieki termiņus šobrīd apsteiguši par pusotru mēnesi
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Uz priekšu virzās Mežaparka estrādes būvniecība. Celtnieki būvē ātrā tempā un pašlaik apsteiguši grafiku, lai visu pagūtu līdz skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Vecā būve ir nojaukta un pašlaik Mežaparka Lielajā estrādē būvē tribīnes – jau redzamas jaunās dzelzsbetona konstrukcijas, izbūvēts arī pagrabs un pirmais stāvs, top otrā stāva pārsegums. Jau nojaušams tribīņu veidols kupola formā. Diennaktī būvobjektā strādā ap 115 darbinieku. Būvnieki strādā arī naktsmaiņās lielā tempā, jo gala termiņš ir diezgan saspringts. Pašlaik gan pārbūves temps apsteidz grafiku par mēnesi, taču būvnieki prognozē, ka tempi mazināsies brīdī, kad maijā sāks likt metāla konstrukcijas.

“Tas ir viss kupols, kas iet pāri. Tādas konstrukcijas nav ikdienišķas ne Baltijas valstīs, ne tuvākajās valstīs. Tas ir diezgan unikāls produkts,” stāsta pilnsabiedrības “LNK, Re&Re” projekta direktors Valdis Koks.

Estrāde jāpabeidz līdz 2020. gada 18. jūnijam, lai tajā varētu notikt skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pēc tiem turpināsies nākamā pārbūves kārta, kuras laikā estrādes kupolam likts akustiskos vairogus. Tos ražos Latvijā.

“Tas nodrošinātu vienmērīgāku skaņas izplatīšanos skatītāju virzienā. Ar to šī estrāde atšķirsies ne tikai no iepriekšējās, bet arī būtu soli priekšā Tallinas un Viļņas estrādei, kur ir monoreflektorais jums, kas nenodrošina sānos tikpat labu skanēšanu, kā mēs ceram dabūt te,” skaidro arhitekts Juris Roga.

Šā gada budžetā dome estrādes atjaunošanai atvēlējusi 25 miljonus eiro. Kopā šī kārta izmaksās vairāk par 40 miljoniem. Pārrēķini liecina, ka sadārdzinājumam nevajadzētu rasties, taču būvnieki šogad drīkstot apgūt vairāk, ja tas nepieciešams.

“Viņi var apgūt vairāk līdzekļu, miljonu vai diviem miljoniem vairāk. Budžeta grozījumos mēs šo naudu paredzam. Varbūt to samaksāsim nākamā gada sākumā. Stāsts ir tāds, ja viņi var apgūt vairāk līdzekļu, tad viņi to dara,” Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. Oļegs Burovs (GKR).

Būvniecības pēdējai kārtai būs nepieciešami vēl 22 miljoni eiro. Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi pilnībā plānots pabeigt līdz 2023. gadam, kad Dziesmu un deju svētki svinēs 150. gadadienu.

3 komentāri