Mežaparka estrādē turpināsies vērienīgas pārmaiņas – būvnieki sāks darbu jau septembrī

2 komentāri
Mežaparka estrādē turpināsies vērienīgas pārmaiņas – būvnieki sāks darbu jau septembrī
Foto: Zane Bitere, LETA

Vērienīgas pārmaiņas, īsu brīdi pēc simtgades dziesmu svētkiem, turpināsies Mežaparka estrādē. No šodienas tā ir slēgta, un nākamnedēļ tur mūzikas skaņu vietā būs dzirdama būvdarbu kņada, jo atsāksies estrādes rekonstrukcija.

Vēl pagājušās nedēļas nogalē šeit uz grupas “Prāta vētra” koncertu pulcējās 60 000 skatītāju, tādējādi pasākumi šeit vairs nenotiks – Mežaparka estrādei priekšā nākamais rekonstrukcijas posms.

Būvnieki Mežaparka Lielajā estrādē sākšot rosīties jau septembrī. Rekonstrukcijas otrā kārta sadalīta divos posmos. Pirmo posmu, kas darbu ziņā ir apjomīgāks, plānots pabeigt līdz 2020. gada vasarai, kad gaidāmi Skolēnu dziesmu un deju svētki.

“Pirmā daļa ir visi betonēšanas darbi, būs izbūvēta pati estrāde, visa sarežģītā metāla konstrukcija un akustiskie vairogi. Uz otro daļu paliek visas telpas iekšējā apdare, paliek saimnieciskais bloks, paliek jauni apkures katli,” saka RD Pilsētas īpašumu komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Līdz Skolēnu dziesmu un deju svētkiem paredzēts izbūvēt jaunas kora tribīnes. Arhitekts Juris Poga atzīst, ka tad jau būs novērtējamas jaunās estrādes aprises, bet pilnībā atjaunotā estrādē varēs noritēt nākamie lielie Dziesmu un deju svētki 2023. gadā.

“Tā ir pavisam unikāla struktūra, kur līdzīga nav bijusi būvēta nekur, tas ir izaicinājums jau sadarbībā ar konstruktoriem, lai to visu sarēķinātu, runa ir par puskupolu pāri par 60 metru augstumā, 40 metru pārlaides, tas veidos jaunās estrādes aprises, tās aprises vismaz no skatītāju laukuma puses jau būs iezīmētas 2020. gadā, tā tam vajadzētu būt,” norāda arhitekts Juris Poga.

Arhitektu birojā Mežaparka projektam uz galda nepietiek vietas, tas ir ļoti apjomīgs – desmitiem sējumu. Projekts esot unikāls, tāpēc arī liels izaicinājums arhitektiem. Kopš 1955. gada uz vēsturiskās Mežaparka estrādes ir stāvējuši daudzu paaudžu dziedātāji – šī būve kļuvusi par dziesmu svētku simbolu, tagad tā tiks pilnībā nojaukta un būvēta modernāka un ietilpīgāka.

“Šī tribīne nokalpojusi gan ietilpības gan strukturālā ziņā iz sevi izsmēlusi, ir nepieciešamība pēc būtiski lielākas koru tribīnes,” skaidro Poga.

Mežaparka estrādes rekonstrukcijas pirmās kārtas darbi izmaksāja 27 miljonus eiro, otrās kārtas izmaksas būs ap 40 miljoniem eiro un Rīgas dome plāno tos aizņemties Valsts kasē. Vēl 20 miljoni būs nepieciešami otrās kārtas pabeigšanai – bet kopumā Mežaparka estrādes rekonstrukcija izmaksās ap 90 miljoniem eiro. Arī otrās kārtas būvdarbus veiks būvnieku apvienība “LNK, Re&Re”.

2 komentāri