Meža zagļi joprojām brīvībā; policijai jaunas versijas par to, kāpēc izzāģēja mežu Dārziņos

0 Komentāru
Meža zagļi joprojām brīvībā; policijai jaunas versijas par to, kāpēc izzāģēja mežu Dārziņos
FOTO: LETA

Jau divi mēneši pagājuši, kopš Dārziņos tika nelikumīgi nozāģēts mežs. Zāģētāji nav atrasti, koki mētājas turpat zemē un pūst. Tomēr policijai esot jauna versija, kāpēc mežs tika izzāģēts.

Kopš brīža, kad 3. martā, vairāk nekā 10 strādnieki četru stundu laikā līdz ar zemi nolīdzināja gadu desmitiem augušās priedes, ir pagājuši vairāk nekā 2 mēneši. Sākotnēji it kā vienkāršā lieta ir kļuvusi par rūpīgi izplānotu afēru, kuru cerēja realizēt vairākas personas.

Policija neatklāj detaļas, taču atzīst, ka kriminālprocesa gaitā izdevies atklāt juridiskas manipulācijas starp vairākām firmām, kas liecina par krāpšanos. Šīs teritorijas īpašnieks ir juridiska persona Dārziņu attīstības biedrība.

Tā reģistrēta vien mēnesi pirms meža nociršanas. Norādītajā adresē Skolas ielā 21 uzņēmuma pārstāvji nav sastopami, turklāt mēneša laikā uzņēmumam vairākkārt ir mainījušās vadošās amatpersonas.

Salaspils šosejas malā, pie Dārziņiem, autovadītāju skatam paveras drūma aina. Meža posms ir pilnīgi izzāģēts. Nozāģētās priedes, turpat, kur nogāztas, guļ jau vairāk nekā divus mēnešus. Pavasaris un mitrā zeme šos kokus no augstvērtīgas koksnes pamazām pārvēršas par zemas kvalitātes malku.

Parasti nozāģētie koki uzreiz arī tiek no meža izvesti. Tagad ir skaidrs, ka koki sāks bojāties, turklāt koksnē, visticamāk, iemetīsies kaitēkļi, kas apdraudēs arī blakus esošās meža audzes.

Ja sākotnēji šķita, ka ļaundari vēlējušies ātri nozāģēt labu mežu un pārdot kokus, lai iegūtu finansiālu labumu, tad tagad ir skaidrs, ka šo vietu krāpnieki bija nolūkojuši apbūvei – izplānojuši, kā, manipulējot ar firmām un viltojot dokumentus, iegūt šo teritoriju īpašumā un attīrīt no kokiem.

Meža tehnika, ar kuru pirms mēneša nolīgti strādnieki centās kokus izvest, joprojām ir arestēta. Policija ir pārliecināta, ka vainīgie tiks noskaidroti, jo tik nekaunīga koku izciršana Rīgā neesot pieredzēta.

0 Komentāru