Meteorologi izplata brīdinājumu: pirmdien sniega sega vietām pieaugs pat par 15 centimetriem

1 komentārs
Meteorologi izplata brīdinājumu: pirmdien sniega sega vietām pieaugs pat par 15 centimetriem
NORA KREVNEVA, F64

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) prognozē, ka pirmdien vietām valsts centrālajos un austrumu novados sniega segas pieaugums pirmdien sasniegs pat 15 centimetru.

Šī prognoze izpilda oranžās krāsas brīdinājuma kritēriju, un snigšanas dēļ šoziem Latvijā oranžais brīdinājums tiks izsludināts pirmo reizi.

Lielā daļā Latgales pirmdien gaidāms neliels līdz mērens lietus, kas pāries sniegā. Kurzemē snigs maz, Ventspils pusē nav gaidāmi būtiski nokrišņi.

Gaisa temperatūra pazemināsies līdz 0…-4 grādiem, bet Latgalē saglabāsies siltums līdz +2 grādiem. Vējš iegriezīsies no ziemeļiem un rietumiem, tas pūtīs mēreni.

Pirmdien arī Rīgā dienas pirmajā pusē snigs, var uzsnigt desmit centimetru sniega. Gaisa temperatūra būs aptuveni nulle grādu. Lēnu vēju nomainīs mērens ziemeļrietumu vējš.

Kā ziņots, stipro snigšanu sagādās iepriekš neprognozēts dienvidu ciklons. Jaunākās laika prognozes arī liecina, ka šī nedēļa Latvijā būs siltāka nekā gaidīts – gaisa temperatūra bieži pakāpsies virs nulles.