Metalurga skandāls: investora piesaiste ir pārāk dārga

Komentāri

Maksātnespējīgo Liepājas metalurgu potenciāli ir iespējams vēlreiz pārdot kā vienotu ražotni un atjaunot uzņēmuma darbību, – par to ir pārliecināts maksātnespējas administrators, jo vienreiz tas jau  izdevās. Tikmēr Saeimas deputāti uzskata, ka neveiksmīgā investora piesaiste izmaksājusi pārāk dārgi.

2013. gada nogalē Liepājas metalurgs tika pasludināts par maksātnespējīgu. Finanšu konsultāciju uzņēmums Prudentia atrada investoru, taču arī tas nostrādāja vien nepilnu gadu un paziņoja par bankrotu. Saistības pret valsti 66 miljonu apmērā tā arī palika neizpildītas. Saeimas deputāti otrdien atzina, ka investors izvēlēts pavirši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Finanšu konsultanta Prudentia pārstāvis pārmetumus noraida, jo viņaprāt rezultāts bija sasniegts, – investors ticis atrasts, rūpīgi izvērtēts un Liepājas metalurgs tika nopirkts.

Skaidrojot bēdīgo iznākumu, Maksātnespējas administrators pauda pārliecību, ka jaunais metalurga īpašnieks neesot ņēmis vērā būtiskus aspektus, tostarp elektroenerģijas iespējamo sadārdzināšanos.

Tomēr Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē izskanēja pārmetumi, ka maksātnespējas administratora atlīdzība – miljons eiro nav adekvāta ne attiecībā pret ieguldīto darbu, ne pret rezultātu. Diemžēl likums nosaka, ka administrators atlīdzībā saņem līdz 1% no uzņēmuma vai objekta pārdošanas cenas.

Saeimas komisijas sēdē izskanēja ierosinājums noteikt maksimālās atlīdzības griestus, piemēram 300 tūkstošus eiro, tomēr šis priekšlikums netika pieņemts. Liepājas tiesa 16. septembrī pasludināja KVV Liepājas metalurgu par maksātnespējīgu, tomēr administrators ir pārliecināts, ka uzņēmuma darbību vēl ir iespējams atjaunot.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl