Metāla detektori, endoskopi un narkotesti – izrāda jaunatklāto RTU muitas laboratoriju

0 Komentāru

Šodien, 18. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē atklāta Muitas kontroles laboratorija.

Muitas kontroles laboratorija izveidota RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta Muitas un nodokļu katedrā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes atbalstu.

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu “Muitas un nodokļu administrēšana”, kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Studiju programma veidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju un Valsts ieņēmumu dienestu.

Laboratorija nodrošinās studentiem iespējas iegūt un pilnveidot praktiskās iemaņas. Laboratorija ir aprīkota ar dažādām mērierīcēm un tehniskiem līdzekļiem, ko muitnieki izmanto ikdienas darbā, veicot transportlīdzekļu un personu apskati, piemēram, blīvuma un starojuma plūsmas mērīšanas ierīcēm, metāla detektoriem, endoskopiem un narkotestiem, kas ļauj pārbaudīt, vai transporta līdzekļos netiek slēptas kontrabandas preces. Lai praktiskās nodarbībās trenētu studentu spējas atrast kontrabandas preces, izveidoti arī īpaši slēpņi dobtos dēļos, automašīnas durvīs, sēdekļos, degvielas bākās un riepās.

Tādējādi laboratorijā tiek imitētas Latvijā bieži izmantotas slēptuves neatļautu preču pārvadāšanai, skaidroja augstskolā.

Laboratorija aprīkota arī ar tehniku dažādu muitas kontroles mācību filmu un video demonstrēšanai.

Studiju programma “Muitas un nodokļu administrēšana” atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem. Tā ir pirmā programma pasaulē, kas saņēmusi Pasaules Muitas organizācijas (PMO) sertifikātu par atbilstību šiem standartiem, atzīmēja RTU. PMO teju kā apstiprinājusi atjaunotos starptautiskos muitnieku profesijas standartus, kuru izstrādē piedalījās RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts.

0 Komentāru