“Mēs visi tikām brutāli piemānīti no visām pusēm!” Mediķu un Čakšas diskusija norit augstos toņos

38 komentāri

Šodien, 13. novembrī, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki tiekas ar veselības ministri Andu Čakšu (ZZS).

Arodorganizācija uz tikšanos ar ministri aicinājuši jebkuru darbinieku, kuram ir interese un iespēja pievienoties. Neziņa par nākamā gada algu pielikumu pamatīgi satracinājusi medicīnas nozari, īpaši NMPD darbiniekus, kuriem saruna ar veselības ministri izvērsās asa.

Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, bijušais NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Roberts Fūrmanis tikšanās laikā akcentēja: “Mēs visi tikām brutāli piemānīti no visām pusēm.” Viņš ministrei jautāja, vai tad beigu beigās būs vai nebūs algu pielikums, jo šobrīd nav gūts apstiprinājums, ka mediķu atalgojums nākamgad tiks palielināts par 20%, jo politiskās iniciatīvas jaunā valdība var arī neatbalstīt. Veselības ministre akcentēja, ka viņa to ir solījusi, bet ir jārēķinās, ka valdība būs cita. Čakša sacīja, ka patlaban mediķi no viņas un Veselības ministrijas (VM) prasot to, ko ne ministrija, ne ministre nevarot izdarīt.

Čakša mediķiem skaidroja, ka ievēlētajai jaunajai valdībai būs jāpieņem galalēmums par finansējuma piešķiršanu mediķu atalgojuma palielināšanai. Ministre aicināja mediķus uzņemt pie sevis ievēlēto partiju pārstāvjus un lūgt viņus nodrošināt solīto atalgojuma palielinājumu, atgādinot, ka visas 13. Saeimā ievēlētās partijas priekšvēlēšanu periodā solīja palielināt atalgojumu.

Darbinieki izteica sašutumu par zemo atalgojumu, drošības apdraudējumiem, kā arī neatliekamās aprūpes mediķa profesijas nākotni kopumā. Sarunājoties ar ministri, mediķi norādīja uz virkni dažādu problēmu, kuras apgrūtina dienesta mediķu darbu. Brīžiem diskusija starp Čakšu, Veselības ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāju Dainu Mūrmani-Umbraško un darbiniekiem norisinājās augstos toņos.

Mediķi bija arī sašutuši par ministres nosaukto ārsta palīgu vidējo atalgojumu, kas šogad sasniedzis 1003 eiro pirms nodokļu nomaksas. Mediķi norādīja, ka šādu atalgojumu savā algas lapiņā neredz, tomēr ministre piebilda, ka tā ir vidējā alga, vieni saņem mazāk, bet citi vairāk.

38 komentāri