“Mēs to nekad neatbalstīsim!” – Inčukalna novada vadītājs kritizē plānu Ulbrokai pievienot Vangažu pilsētu

Pievienot komentāru

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) otrdien oficiāli paziņoja, kurš ir jaunais novads topošajā Latvijas pašvaldību kartē. Ņemot vērā iedzīvotāju publisko pakalpojumu patēriņu, nolemts izveidot Ulbrokas novadu. Tajā ietilptu pašreizējie Stopiņu, Garkalnes un Ropažu novadi, kā arī Vangažu pilsēta. Šo piedāvājumu pašvaldību vadītāji uzņēmuši atšķirīgi.

Skaidrojot piedāvātās izmaiņas novadu kartē, Juris Pūce (A/P) norāda, ka jau laikus brīdinājis par iespējamām izmaiņām Rīgai piegulošo novadu kartē, jo plānots attīstīt jaunus Pierīgas attīstības centrus. Lēmums pieņemts pēc iedzīvotāju publisko pakalpojumu patēriņa analīzes, ko veica eksperti no Latvijas Universitātes un uzņēmuma “Jāņasēta”. Ar jauna Ulbrokas novada izveidi tiekot atrisinātas trīs problēmas.

“Garkalnes novada iedzīvotāju publisko pakalpojumu lietošanas paradumi lielākajai iedzīvotāju daļai nav saistīti ar Ādažu pilsētu, un vairāk mēs to redzam no Vidzemes šosejas uz dienvidiem, nevis ziemeļiem. Līdzīgi Ropažu novadam nav nekādas saistības ar Salaspili. Tā bija problēma, ko mēs zinājām jau informatīvā ziņojuma sagatavošanas laikā. Lielāka daļa Ropažu novada iedzīvotāju dzīvo tuvu Stopiņu novadam, un viņu pārvietošanās paradumi lielākoties iet caur Stopiņiem,” norāda Pūce.

Savukārt Inčukalna novadā esot divas nošķirtas teritorijas – Inčukalns un Vangažu pilsēta, kur esot atšķirīgi pakalpojumu paradumi. Tāpēc nolemts Vangažu pilsētu pievienot jaunajam Ulbrokas novadam, savukārt Inčukalnu atstāt pie Siguldas novada. Par ieceri gan sašutusi Inčukalna novada vadība.

“Ja citus novadus apvieno, mūsu sašķeļ! Tas nebūtu pareizi. Mēs to nekad neatbalstīsim! Vangažu pilsētu atdala no Inčukalna un pārceļ uz Ulbrokas administratīvo centru, bet cilvēkiem nav nekāda sakara ar to pusi. Mans piedāvājums būtu labāk skatīties, ka Garkalni vajag sadalīt divās daļās – daļu atstāt pie Ādažiem, daļu pie Ulbrokas, un Vangaži paliek tāpat,” saka Inčukalna novada vadītājs Aivars Nalivaiko (ZZS).

Problēmas arī radīšot nepieciešamība dalīt esošā Inčukalna novada mantu un saimniecību. Neizpratni par Pūces piedāvājumu paudusi arī Garkalnes novada vadība, tikmēr to atbalsta Ropažu un Stopiņu novada vadītāji. Jāatgādina, ka sākotnēji šos novadus bija plānots apvienot vienā novadā ap Salaspili. Savukārt Garkalnes novadu bija iecerēts pievienot jaunveidojamam Ādažu novadam, bet Vangažu pilsētu iekļaut Siguldas novadā.