“Meridian Trade Bank” mainījusi nosaukumu uz “Industra Bank”

0 Komentāru
“Meridian Trade Bank” mainījusi nosaukumu uz “Industra Bank”
LAURIS AIZUPIETIS, F64

“Meridian Trade Bank” mainījusi nosaukumu uz “Industra Bank”, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā skaidroja, ka jaunais nosaukums atspoguļo bankas darbības stratēģijas maiņu, fokusējoties uz sadarbību ar Latvijas un Baltijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un sniedzot tiem pakalpojumus, kas nepieciešami biznesa veiksmīgai attīstībai.

Zīmolu “Industra” plānots ieviest pakāpeniski gada laikā.

Bankas padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs akcentēja, ka vienlaikus ar darbības modeļa maiņu un sakārtošanu šobrīd noslēguma posmā ir arī darbs pie bankas pirmā līmeņa kapitāla stiprināšanas.

“”Industra” ir banka reālās ekonomikas uzņēmējiem – ražotājiem, pakalpojumu sniedzējiem, cilvēkiem, kas praktiski īsteno savas biznesa idejas. “Industra” nosaukums iemieso šo ambīciju – ar patiesām partnerattiecībām atbalstīt uzņēmējdarbību, kas ar savu enerģiju un mērķtiecību rada jaunu vērtību neatkarīgi no darbības veida – no lauksaimniekiem līdz jauno tehnoloģiju ieviesējiem. Mēs esam gatavi sākt “Industra” vīzijas un vērtību ieviešanu dzīvē,” pauda Adamovičs.

Izmaiņas bankas nosaukumā trešdien iegrāmatotas Uzņēmumu reģistrā.

Vienlaikus bankā norādīja, ka tās klientiem nekādas papildu darbības līdz ar bankas nosaukuma maiņu nav jāveic.

“Industra Bank” tika izveidota 1994. gadā. Sākotnēji tās nosaukums bija “Multibanka”, bet vēlāk tā mainīja nosaukumu uz “SMP Bank”, bet pēdējos gadus strādāja ar nosaukumu “Meridian Trade Bank”.

Pērn novembra izskaņā TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, lai banka varētu izpildīt jaunās kapitāla pietiekamības prasības un tā netiktu slēgta, tai līdz 2020. gada beigām jāatrod finanšu investors, un starp vairākiem interesentiem ir bijušie ekspolitiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers.

Tāpat ziņots, ka 2019. gada 30. septembrī “Industra Bank” aktīvi bija 172,525 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,6% jeb 10,323 miljoniem eiro mazāk nekā 2018.gada beigās, kad bankas aktīvi bija 182,848 miljoni eiro. Savukārt “Industra Bank” peļņa 2019.gada deviņos mēnešos bija 409 000 eiro, kas ir 8,5 reizes mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

0 Komentāru