Mērfija balva šogad piešķirta Latvijas valdībai par nespēju atrisināt konfliktus KNAB

Pievienot komentāru

Zinātņu akadēmijas Mērfija tituls šogad piešķirts Latvijas valdībai un politiķiem par nespēju atrisināt konfliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Savukārt Cicerona balvas saņēmēju vidū šoreiz ir kinorežisors Jānis Streičs un režisors Kirils Serebreņņikovs, kuru darbs novērtēts kā Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgs.

Kopumā piecu nomināciju nosaukšana un laureātu apbalvošana ilga teju trīs stundas. Katrs no balvas saņēmējiem bija sagatavojis garu pateicības runu.

Starptautiskajā kategorijā Cicerona Goda nosaukums šogad tika piešķirta režisoram Kirilam Serebreņņikovam par meistarību komunikācijā ar dažādu valstu sabiedrībām. Latvijā viņš iestudējis vairākas teātra izrādes.

Cicerona Goda nosaukums šogad tika piešķirts arī Pasaules brīvo latviešu apvienībai par latviskās identitātes un Latvijas neatkarības idejas uzturēšanu starptautiskā līmenī.

Savukārt Nacionālajā kategorijā Cicerona balva tika Daugavpils Universitātes rektoram Arvīdam Barševskim par sasniegumiem pētniecībā bioloģijā un universitātes zinātniskā prestiža būtisku celšanu, kā arī latviešu kinorežisoram Jānim Streičam – par nezūdošu ieguldījumu kinomākslā Latvijā un pasaulē, kā arī daudzpusīgu un intensīvu sabiedrisko darbību valsts novados un Lietuvā.

Kā allaž, ceremonijā neiztika arī bez Mērfija nominācijas, kas tiek piešķirta par spožām neveiksmēm. Šogad to izpelnījušies Latvijas politiķi.

Atgādinām, ka pērn Mērfija titulu saņēma Eiropas Savienības (ES) institūcijas, bet vēl pirms gada Veselības ministrija.

Lasi vēl