Melnā statistika! Brīvdienās noslīkuši vēl trīs cilvēki

0 Komentāru
Melnā statistika! Brīvdienās noslīkuši vēl trīs cilvēki
FOTO: LETA

Pagājušajā nedēļas nogalē atpūta pie ūdens traģiski beidzās vairākiem cilvēkiem, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sestdien ap pusdienlaiku ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ozolnieku novada Ozolnieku pagastu, kur Iecavas upē slīka cilvēks. Ierodoties glābējiem, cilvēks virs ūdens vairs nebija manāms. Pārmeklējot ūdenstilpni, ugunsdzēsēji glābēji izcēla apmēram 41 gadus vecu noslīkušu vīrieti.

Sestdien tika saņemts izsaukums uz Mālpils novadu, kur iedzīvotāji ziņoja, ka cilvēks bija devies izbraukumā pa Vites dīķi ar katamarānu, bet tas vēlāk atrasts bez atpūtnieka, un bija aizdomas, ka vīrietis ir noslīcis. Ūdenslīdēji pārmeklēja ūdenstilpni, bet vīrieti neatrada un neilgi pirms pusnakts meklēšanas darbi tika pārtraukti.

Svētdien turpinot meklēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji no ūdens izcēla apmēram 46 gadus vecu noslīkušu vīrieti.

Svētdien neilgi pēc plkst. 11.00 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur Svētes upē bija redzams peldošs objekts. Ūdenslīdēji no upes izcēla apmēram 68 gadus vecu noslīkušu vīrieti.

Brīvdienās ugunsdzēsēji vairākkārt devās palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – sestdien Kārsavā atbrīvots starp mājas sienām iesprūdis kaķis, Jelgavā no notekcaurules atbrīvots tur iesprūdis putns, Siguldā no baseina ar stāviem krastiem izcelti pīlēni, kuri pēc tam tika nogādāti netālu esošajā pīļu dīķī, Liepājā no koka nocelts kaķis, Rīgā notverts no ligzdas izkritis kaijas mazulis, kas nogādāts veterinārajā klīnikā, bet Madonā notverti dīķa slūžās iekrituši četri pīlēni, kas pēc tam palaisti brīvībā, savukārt svētdien Jelgavā atbrīvots kādas dzīvojamās mājas elektrības vadu šahtā iesprūdis kaķis un pirmdien no koka nocelts zaros sapinies putns, kas nogādāts veterinārajā klīnikā.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma 149 izsaukumus, no kuriem 95 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 40 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

0 Komentāru