Melnā konkurence: soda “Depo”,”Kesko Senukai” un “Kurši”

2 komentāri

Konkurences padome par aizliegtu vienošanos būvmateriālu tirgotājiem “Depo”, “Kesko Senukai ” un tirdzniecības namam “Kurši”” kopumā piemērojusi 5,78 miljonu eiro naudas sodu.

Lielākais sods 3,7 miljonu apmērā piemērots “Depo” “Tirdzniecības namam “Kurši”” – 1,145 miljoni eiro apmērā, bet “Kesko Senukai” – 920 tūkstoši eiro apmērā.

Konkurences uzraugu ieskatā uzņēmumi atkarībā no to iesaistes un pārkāpuma veida ilgstošā periodā nodrošināja saskaņotu un mākslīgi pielāgotu cenu līmeņa ievērošanu mazumtirdzniecībā “Knauf” izplatītiem ģipša, kaļķa cementa maisījumu un citiem produktiem un “Norgips” izplatītam ģipškartonam.

Visu iesaistīto lietas dalībnieku mērķis bija mazumtirdzniecības cenu saskaņota noteikšana atbilstoši visu mazumtirgotāju kopīgām interesēm.

Aizliegtās vienošanās rezultātā mazumtirgotāji izslēdza vai būtiski mazināja savstarpējo konkurences spiedienu. Tāpat mazumtirgotājiem tika atvieglotas iespējas nodrošināt sev vēlamo rentabilitāti, kā arī paredzamus un noteiktus uzcenojumus.

Uzņēmums “Depo” sev izvirzītajām apsūdzībām kategoriski nepiekrīt un gatavojas izmantot visas likumā paredzētās tiesības aizstāvībai, tikmēr “Kesko Senukai Latvia” un “Tirdzniecības nams “Kurši”” lēmumu par konkurences uzraugu piespriesto sodu vēl nav pieņēmuši.

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  Tā kā degviela nepieciešama galvenokārt dienesta auto, kas pašiem pa kabatu nesit, bet būvmateriāli nepieciešami katram, tad to uzreiz redz.
 • Pāvels
  0 0 0

  Pāvels

  Gribētos pajautāt, kā tad ir ar degvielas tirgotājiem, vai tad tur nemaz nav aizliegtās vienošanās?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl