Noslēgušās 12.Saeimas vēlēšanas: Sākas balsu skaitīšana

0 Komentāru
Noslēgušās 12.Saeimas vēlēšanas: Sākas balsu skaitīšana
Cilvēku rinda 12. Saeimas vēlēšanās 155. vēlēšanu iecirknī Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā. (Foto: LETA)

LNT un TV3 ziņu speciālizlaidumu tiešraides, kā arī Skaties.lv vēlēšanu sadaļu ar līderu debatēm, partiju “netīro veļu” un politiķu dueļiem skaties šeit!

00:21

CVK: par “Saskaņu” nodoti 23,46% balsu, par ZZS – 22,77%, bet par “Vienotību” – 22,15% balsu. Saskaitīta viena trešdaļa balsu

00:10

Daugavpilī četros iecirkņos pazudusi elektrība; Tas balsu skaitīšanu neietekmēšot

00:05

Vērtējot 12. Saeimas vēlēšanu aptaujas rezultātus maestro Raimonds Pauls atzīst:”Es neuzskatu, ka tas ir labākais variants.”

23:47

Bijušais Latvijas valsts prezidents Guntis Ulmanis, komentējot 12. Saeimas vēlēšanu aptaujas ”Exit Poll” rezultātus atzina: ” Lielu pārsteigumu nav. Vēlētājs, acīmredzot, ir gudrāks nekā kādreiz mēs domājām un vērtējām arī.”

23:38

Augusts Brigmanis (ZZS): ”Partija  ”Saskaņa” nevar būt koalīcijā. Viņi nav pārtraukuši sadarbību ar Putinu.”

23:28

Partijas “No Sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba norāda: “Mēs būsim konstruktīva opozīcija, plānojam sadarboties ar katru politisko spēku. Mēs neredzam sevi kopā ar “Saskaņu”.”

23:17

Koalīcijas paplašināšanas gadījumā gan “Vienotība”, gan Nacionālā apvienība lielākās izredzes dod Latvijas reģionu apvienībai.

22:20

Sociologs Arnis Kaktiņš neizslēdz,ka “Vienotībai” un “Saskaņai” varētu būt vienāds krēslu skaits Saeimā.

22:14

LNT vēlēšanu nakts: Rīgas mērs Nils Ušakovs “exit poll” datus vērtē piesardzīgi, norādot, ka gaidīs oficiālos rezultātus.

21:53

12.Saeimas vēlēšanu rezultātus varētu būt iespaidojusi valsts atlabšana no krīzes, kā arī notikumi Ukrainā, uzskata politologs Jānis Ikstens.

21:42

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien ir saņēmis kopumā vairākus desmitus zvanu par pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanā, norāda KNAB sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

21:41

21:33

12.Saeimas vēlēšanās sestdien kopumā Latvijā nobalsojuši vismaz 887 000 cilvēku, kas ir 57,15% no visiem jeb 1 552 235 balsstiesīgie vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie rezultāti par 948 no kopumā 954 vēlēšanu iecirkņiem.

21:05

Ņemot vērā to, ka cilvēki novērtējuši pašreizējās koalīcijas darbu, arī jaunās valdības veidošanā pamatā būs pašreizējie valdības partneri, norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

20:53

12. Saeimas vēlēšanas valstī ir noslēgušās, bet vēlēšanu galvenā intriga – kuri ir uzvarētāji, kuri zaudētāji – vēl tikai gaida savu atrisinājumu. Šobrīd jau stundu sākusies balsu skaitīšana, un jau tuvāko stundu laikā kļūs zināmi pirmie provizoriskie rezultāti mazākajos vēlēšanu iecirkņos. To, kā Latvija ir nobalsojusi šajās vēlēšanās kopumā, un ko tas nozīmēs mūsu valsts turpmākajai politiskajai dienas kārtībai, to visu skaidrosim īpašajā “Vēlēšanu nakts” programmā, kas LNT ēterā sāksies 22:00.  

20:51

Valsts policija šodien reģistrējusi 49 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus un sākusi 11 administratīvās lietas. Visvairāk gadījumu reģistrēts Rīgas reģionā un Latgalē.

20:33

Foto: LETA

Foto: LETA

Pie mums abas lielākās “exit pool” aptaujas. Salīdzini rezultātus šeit! Līderos “Vienotība” un “Saskaņa”.

20:12

Latgales vēlēšanu apgabalā trešdaļa jeb 33,16% savu izvēli izdarījušo vēlētāju norādījuši, ka balsojuši par “Saskaņu”, liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:11

Vairāk nekā trešdaļa vēlētāju Kurzemes vēlēšanu apgabalā savu balsi atdevusi par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:10

12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu Rīgas vēlēšanu apgabalā ir guvusi partija “Saskaņa”, liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:09

12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu Vidzemes vēlēšanu apgabalā guvusi partija “Vienotība”, liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:07

12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu Vidzemes vēlēšanu apgabalā guvusi partija “Vienotība”, liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:05

12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu Zemgales apgabalā ir ieguvusi partija “Vienotība”, liecina ziņu aģentūras LETA sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) veiktā balsotāju aptauja pie iecirkņiem.

20:03

12.Saeimas vēlēšanās sestdien ir uzvarējusi valdošā koalīcija, kurā darbojas “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), liecina informācijas aģentūras LETA sadarbībā ar “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) veiktā nobalsojušo vēlētāju aptauja pie iecirkņiem.

20:01

Noslēgušās 12.Saeimas vēlēšanas, un visi iecirkņi ir slēgti.

19:28

Šodien Līvānos, pārbaudot iespējamos balsu uzpircējus, atrastas narkotikas, pašdarināts alkohols jeb kandža un kontrabandas cigaretes, informē Valsts policijā.

18:51

Valsts policija šodien līdz plkst.17 reģistrējusi 39 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus un 11 gadījumos sākta administratīvā lietvedība, norāda Valsts policijas preses pārstāve Zane Arāja.

18:33

 

18:26

Vidzeme jau tradicionāli ir viens no aktīvākajiem vēlēšanu apgabaliem un izskatās, ka tā būs arī šajās vēlēšanās. Jau no rīta Saulkrastu novadā vēlēšanās bija piedalījušies jau teju 40 % balsstiesīgo pilsoņu. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455541?autostart=true

18:20

Zemgalē vēlētāju aktivitāte, līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās ir viduvēja. Ja rīta pusē iedzīvotāji bija aktīvi un Dobelē, Jelgavā dienas pirmajā pusē vēlēšanu iecirkņos veidojušās arī rindas, tad dienas gaitā vēlētāju daudzums Zemgalē apsīka. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455539?autostart=true

18:05

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā pēc pulksten 17:00 veidojas vairāku desmitu cilvēku gara rinda, cilvēki, lai nobalsotu, gaidīja arī uz ielas. Taču rindu izstāvēt varēja aptuveni piecu minūšu laika.

 

18:01

Vēlēšanās Kurzemes pusē vēlētāju aktivitāte bija augsta jau kopš iecirkņu atvēršanas. Kuldīgā, piemēram, jau 11:00 rītā savas balsis bija atdevuši vairāk cilvēku, kā Eiropas parlamenta vēlēšanās visas dienas garumā. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455537?autostart=true

17:59

Latgalē līdz šim vēlētāju aktivitāte ir viszemākā. LNT Ziņas gan novēroja, ka, piemēram, Ilūkstes iecirknī arī veidojās rindas un iecirkņa darbinieki bija pat nedaudz pārsteigti par iedzīvotāju lielo interesi par vēlēšanām. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455533?autostart=true

17:54

Drošības policijā saņemto signālu skaits par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem dienas gaitā ir pieaudzis. Turklāt šoreiz šādu ziņojumu ir vairāk nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455531?autostart=true

17:50

Vēlētāju aktivitāte līdz plkst. 16:00 pēcpusdienā liecina, ka kopējā pilsoņu līdzdalība nebūs augstāka kā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, tā LNT Ziņām sacīja sociologs Arnis Kaktiņš. Kopumā šādu aktivitāti eksperts nevērtēja kā ļoti augstu. http://www.tvplay.lv/parraides/auto-zinas/455521?autostart=true

17:44

Salīdzinot ar rīta stundām, vēlētāju aktivitāte no 12:00 līdz pulksten 16:00 pēcpusdienā – ir dubultojusies, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati no 952 vēlēšanu iecirkņiem.

17:25

Iedzīvotāji, kas šodien devās uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par partiju “Saskaņa”, jūtas vīlušies, neatrodot sarakstos partijas Ministru prezidenta amata kandidātu Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

17:11

Valsts policija šodien līdz pēcpusdienai reģistrējusi 24 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus. Astoņos gadījumos sākta administratīvā lietvedība, norāda Valsts policijas preses pārstāve Zane Arāja.

17:07

Šodien notiekošo 12.Saeimas vēlēšanu iznākumu tiešā veidā iespaidos situācija Ukrainā, norāda partijas “Vienoti Latvijai” valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

17:02

Tukumā vēlētāji šajās Saeimas vēlēšanās ir aktīvāki nekā iepriekš. Kā TV3 ziņām norāda Tukuma novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska, tukumnieki ir ievērojami aktīvāki nekā pagājušās Saeimas vēlēšanās un ļoti daudz aktīvāki nekā Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

16:59

TV3 korespondents Guntis Meisters

FOTO: TWITTER

FOTO: TWITTER

Drošības policija saņēmusi vairākus signālus par iespējamu balsu pirkšanu. Sūdzības bijušas praktiski no visas Latvijas. Piedāvāta gan nauda, gan citi materiāli labumi, ziņo

 

 

 

 

16:57

Premjere Laimdota Straujuma neslēpj, ka balsojusi par savu sarakstu, taču vēlēšanu lapiņā izdarījusi arī atzīmes – gan likusi plusiņus, gan veikusi svītrojumus.

16:49

Daudzi vēlētāji vēlēšanu iecirkņos uzsver, ka balso par stabilitāti un drošību. Viņus baida situācija Ukrainā, ziņo TV3 korespondents Guntis Meisters.

16:40

Rindas Rīgas apgabala vēlēšanu iecirkņos varētu saglabāties līdz sešiem pēcpusdienā,  prognozēja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.

FOTO: Uldis Āboliņš, LNT

FOTO: Uldis Āboliņš, LNT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16:20

Līdz plkst. četriem bija nobalsojuši jau 40,33% balsstiesīgo. Vislielākā aktivitāte bijusi Rīgā – galvaspilsētā nobalsojuši 46,6% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunākie statistikas dati.

15:58

Vecākajam deputāta kandidātam – 81 gads. Vecākais deputāta kandidāts, kurš vēlas tikt ievēlēts 12. Saeimā, ir Gunārs Binde no “Zaļo un zemnieku savienības”. Otram vecākajam – Mārim Slokenbergam, kurš pārstāv to pašu partju, ir 80 gadi. http://www.tvplay.lv/parraides/tv3-zinas/453381?autostart=true

15:34

Saeimas vēlēšanās balso arī latvieši Apvienotajos Arābu emirātos (AAE). Vēlēšanu iecirknis ir atvērts Dubaijā.

15:20

Kuldīgā kāds vīrietis mēģinājis pierunāt jauniešus iet balsot par kādu partijām. Netālu no Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā izvietotā iecirkņa Piltenes iela 25 vēlēšanu dienas rītā uz soliņa sēdēja vairāki cilvēki, pie kuriem pienāca pagara auguma vīrietis treniņbiksēs. Viņš no kabatas izvilcis ārā vienu no pašreizējās varas partijas sarakstiem, tādējādi parādot, kuram no kandidātiem ir jāievelk plusiņš.

15:16

4. oktobris esot ļoti labs datums vēlēšanu norisei, norāda numerologi un astrologi. Iepriekš vairākus gadus Latvijā vēlēšanas notika no astroloģijas viedokļa ļoti nelabvēlīgā laikā – pilnmēnesī, Mēness aptumsuma laikā vai kā citādi neveiksmīgā brīdī. Astrologs Juris Kauliņš lēš, ka šoreiz ir liela varbūtība, ka parlamentā ienāks daudz jaunu politiķu. Tāpat zvaigžņu un skaitļu atšifrētāji brīdina, ka dažiem zināmiem politiķiem jārēķinās ar nepatīkamu pārsteigumu un viņiem darbs parlamentā var iet secen. Šī diena astroloģiski ir tik labvēlīga, ka tikšot ievēlētas tās personas, kuras to esot pelnījušas.

Ja Tev interesanta šķiet astroloģija, noteikti noskaties šo video:

14:40

Lielbritānijas latvieši balso kādā senatnīgā muižā. Vēlēšanu iecirknis ir izveidots Rofantā, aptuveni 35 kilometru attālumā no Londonas. Iecirknis atvērts kādā muižā, kas pieder latviešu luterāņu draudzei. http://www.tvplay.lv/parraides/lnt-zinas/455473?autostart=true

14:31

Dobelē rindas veidojās visos trīs balsošanas iecirkņos. Tāpat arī citviet Zemgalē cilvēki ir aktīvi balsojuši.

14:29

 

Pie Priekuļu novada vēlēšanu iecirkņa tiek veikta vēlētāju aptauja jeb tā dēvētā “exit-poll”.

Priekuļi ir viena no 70 aptaujas vietām Latvijā. Exit-poll rezultātus varēsiet uzzināt LNT Ziņu izlaidumā vakarā, plkst. 20.00. Aptauja ļaus uzreiz pēc vēlēšanām iegūt neoficiālus vēlēšanu rezultātus.

14:27

Vidzemnieki uzskata 12. Saeimas vēlēšanas par Latvijai ļoti svarīgām, kas būtiski ietekmēs valsts nākotni, vēsta LNT Ziņas. Vidzemē līdz pusdienas laikam nobalsojusi jau vairāk nekā ceturtdaļa vēlētāju. Iecirkņos brīžiem pat veidojas rindas.

14:24

Sevišķi liela aktivitāte bijusi Kuldīgā – jau 11 no rīta savas balsis bija atdevuši vairāk cilvēku nekā Eiropas parlamenta vēlēšanās visas dienas garumā. Vēlēšanu iecirkņos kur viesojās LNT, pirmie vēlētāji šodien bija mednieki, jo oktobra pirmā svēdiena, ir sezonas atklāšana medībām ar dzinējiem un daudzi vīri pirms došanās mežā vēl steidz izpildīt pilsoņa pienākumu.

14:11

Tirdzniecības centrs ”Spice” ir viena no aktīvākajām vietām, kur notiek balsošana, ziņo Uldis Āboliņš. Pārkāpumu vēlēšanu norisē “Spicē” nav bijis. “Spicē” darbojas arī “exit-pool” balsojumu apkopotāji. http://www.tvplay.lv/parraides/lnt-zinas/455461?autostart=true

14:07

Valsts policija aizdomās par aģitācijas noteikumu pārkāpumiem jau veikusi 13 pārbaudes un sākusi piecas lietvedības. Tomēr kopumā vēlēšanas norit mierīgi, uzsver atbildīgās iestādes.

14:05

Kongresu namā veidojas rindas, un cilvēki pavada vēlēšanu kabīnēs ievērojami ilgāku laiku nekā parasti vēlēšanās. http://www.tvplay.lv/parraides/lnt-zinas/455471?autostart=true

13:52

Interesanti! Cik daudz partijas tērē par priekšvēlēšanu avīžu un bukletu, kurus iedzīvotāji nereti izmanto plīts iekuršanai un logu tīrīšanai, piegādi, devās noskaidrot raidījums ”Bez Tabu”. http://www.tvplay.lv/parraides/pedejais-vards/454475?autostart=true

13:36

Ministru prezidentei Laimdota Straujumai nav pārliecības “par “Saskaņas Centru” un Latvijas neatkarību”. ””Saskaņas centrs” aizbrauca uz ASV un Briseli, un aizbrauca arī uz Maskavu. Pateikt, ka šajā situācijā, kas tagad notiek Austrumukrainā, partijai joprojām līgums ar ”Vienoto Krieviju” un ka Vladimirs Putins ir labākais iespējamais prezidents Krievijā – tas nav pieņemami, to nevar atbalstīt. Iespējams, ka zināmu nodevu Nils Ušakovs deva vēlētājiem, kas viņu grib atbalstīt, taču man tas personīgi nav pieņemami,” sacīja Laimdota Straujuma. http://www.tvplay.lv/parraides/tv3-zinas/455445?autostart=true

13:11

Savas prognozes par vēlēšanu rezultātiem pavēstījis arī sesks Maksis!  Maksis kļuva pazīstams kā diezgan precīzs hokeja spēļu rezultātu prognozētājs, visai labi iepriekš lēšot spēļu rezultātus! Sesks prognozē arī šo vēlēšanu iznākumu.

Kāds tas būs? Skaties:

13:04

Rīgā vēlēšanu iecirkņos veidojas garas rindas – sevišķi gara rinda Carnikavas vēlēšanu iecirknī.

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

 

12:55

 

Saulkrastos un Rucavā vēlētāji līdz šim balsojuši visnaskāk

Saulkrastu novadā līdz plkst. 12 bija nobalsojis 39,31% vēlētāju, savukārt Rucavas novadā netālu no Lietuvas robežas – 35,39% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati. Savukārt kūtrākie balsotāji bija Ērgļu novadā, kur savu izvēli izdarījuši vien 6,78% vēlētāju, Vaiņodes novadā (4,81%), Brocēnu novadā (6,22%).

12:43

Kopumā šodien līdz plkst.12, neskaitot dienas, kad balsi varēja nodot glabāšanā, savu izvēli ir izdarījuši 19,75% Latvijas iedzīvotāju.

12:33

Līdz plkst. 12 nobalsojuši 21,78% vēlētāju! Pagaidām visvairāk nobalsojušo ir Vidzemē – 24,64% balsstiesīgo.

12:30

Ikšķilē ziņo par iespējamu aģitatoru Ikšķiles tautas nama vēlēšanu darbinieki saņēmuši informāciju par kādu krievu tautības iedzīvotāju, kurš pie vēlēšanu iecirkņa esot iedzīvotājus mudinājis balsot par kādu konkrētu partiju,  informēja 687. iecirkņa Ikšķiles kultūras namā vadītāja Irina Vāvere.

12:23

Vēlēšanās startē seši kandidāti, kuriem ir dubultpilsonība. 12. Saeimas vēlēšanās startē seši kandidāti, kuriem ir dubultpilsonība. Divi deputāta kandidāti, kuriem ir dubultpilsonība, ir no ASV, divi – no Zviedrijas un pa vienam no Vācijas un Libānas.

12:09

“Valmiermuižas alus” aicina vēlētājus balsot, piedāvājot tiem, kuriem būs “zīmogs pasē”, pirkt alu ar atlaidi.

11:57

VIDEO:Cilvēki balso galvaspilsētā >

11:39

Prezidents Bērziņš nobalsojis Amatas novadā. Viņš esot balsojis par stabilitāti un pret spēkiem, kas veicina sabiedrības sašķeltību, stāstīja TV3 Ziņu žurnālists Jānis Eglītis.

Foto: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

11:33

Pirmsvēlēšanu nedēļā Latvijas publiskajā telpā izskanēja daudzi sulīgi, skandalozi un trāpīgi citāti, kurus, turpinot aizsākot tradīciju, portāls “Skaties.lv” apkopojis un nodevis Tavam balsojumam! Par, Tavuprāt, trāpīgāko citātu, balso šeit!

11:21

Uzņēmējs Normunds Bergs uzskatāmi demonstrē, kāpēc nepieciešams balsot! To viņš parāda, izlaižot no rokām glāzi, lai demonstrētu, kas notiek, ja cilvēks nerūpējas par lietām – glāze izslīd no rokām un saplīst…

11:07

Valmierā pirmie nobalsojuši mednieki, makšķernieki un pārdevēji. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā vēlētāju aktivitāte pagaidām, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, ir apmēram tik pat liela, informēja 912. iecirkņa Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā vadītāja Ilze Polka.

10:56

Krievu vēlētājus šogad šķeļ Austrumukrainas jautājums un attieksme pret to, uzskata ”Neatkarīgās Rīta Avīzes” redaktore Anita Daukšte. Partija ”Saskaņa” ir izdarījusi pavērsienu par labu latviskajam elektorātam, saliekot sarakstu augšgalos latviešus vai vismaz cilvēkus ar latviski skanošu uzvārdu.

10:31

Zilupē vēlēšanu dienā konstatēts viens pārkāpums – tur novērota automašīna ar kādas partijas logo, kas pārvietojusies pa Zilupi, sacīja Jeļena Voitkeviča, Zilpues vēlēšanu komisijas pārstāve.

10:28

Priekuļos iedzīvotāji ilgāku laiku nekā parasti vēlēšanās pavada vēlēšanu kabīnēs, kas liecina, ka pilsoņi kļuvuši atbildīgāki un rūpīgāk izvērtē, par ko balsot, sacīja Inita Jansone, Priekuļu vēlēšanas komisijas vadītāja.

10:25

Jūrmalā agrajās rīta stundās vislielākā aktivitāte bija Kauguros, pārējos iecirkņos vēlētāji “vēl mostās”, sacīja Aivars Griķis, Jūrmalas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs.

10:08

Drošības policija strādā pastirpinātā režīmā. Patlaban saņemti signāli par iespējamu balsu pirkšanu, raidījumā “900 sekundes” atzina Drošības policijas pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa.

09:53

12. Saeimas vēlēšanu aktivitāte Rēzeknē ir augstāka nekā Eiropas parlamenta vēlēšanās, atzina Ilona Turka, Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekššedētāja.

09:41

Latvija pirmsvēlēšanu melnā PR apjomā tuvojas ASV līmenim, taču latviešu mentalitātei pirmsvēlēšanu melnais PR šoreiz bijis pārāk netīrs, raidījumā “900 sekundes” atzina žurnālists Māris Zanders.

09:26

Ventspilī un Jelgavā pārkāpumu vēlēšanu norisē nav bijis, “900 sekundēm” sacīja Ventspils un Jelgavas vēlēšanu komisiju vadītāji.

09:09

Arnis Cimdars: vēlētāju aktivitāte pirmajā vēlēšanu stundā līdzīga kā 11. Saeimas vēlēšanās. Tā Centrālās vēlešanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars atzina intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”.

08:45

Jau nobalsojuši 3,28% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu pārvaldes (CVK) dati par vēlētāju aktivitāti. Lielākā aktivitāte pirmajā rīta stundā bija Vidzemē, zemākā – Latgalē.

08:29

Kopumā Latvijā balsstiesības ir vairāk nekā pusotram miljonam pilsoņu. Savukārt visvairāk balsstiesīgo ir Rīgas vēlēšanu apgabalā, kur ir aptuveni pusmiljons cilvēku ar tiesībām balsot.

08:06

Vēlēšanu dienā pie Kongresu nama notiks Latvijas Krievu savienības (LKS) deputātu kandidāta Filipa Dudina organizēta protesta akcija. Tajā tiks prasīta “bezvalstniecības atcelšanu Latvijā”. Piketā tiks pieprasīts likvidēt ”masveidīgo bezvalstniecību Latvijā”, lai ļautu visiem iedzīvotājiem piedalīties vēlēšanās.

07:56

Prognozējot vēlēšanu rezultātu, LNT, LETA un Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU) veiks vēlētāju aptauju pie iecirkņiem. Aptauja tiks veikta visā Latvijā pie 12. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem. Tas ļaus uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas informēt par prognozējamo vēlēšanu iznākumu.

07:50

No rīta, īsi pēc plkst. 7 satikto iedzīvotāju noskaņojums dalās – citi vēlas uz politiskās skatuves redzēt jaunas sejas, bet citi iestājas par stabilitāti. Daudzi satiktie vēlētāji pauda bažas saistībā ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju, ziņo Guntis Meisters, TV3 Ziņas.

07:32

Plkst. 7 no rīta pie 3. vēlēšanu iecirkņa Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā izveidojās pārdesmit cilvēku gara rinda, ziņo TV3 Ziņu dienesta žurnālists Guntis Meisters.

Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

07:22

Vēlēšanu dienā gaidāms neliels lietus, un debesis skaidrosies vien brīžiem, prognozē sinoptiķi. Gaisa temperatūra Latvijas teritorijā iesils līdz +11 – +16 grādiem pēc Celsija, savukārt galvaspilsētā Rīgā tā svārstīsies no +13 līdz +15 grādiem pēc Celsija.

07:12

Pirms došanās uz iecerēto vēlēšanu iecirkni, ir vērts vēlreiz noskatīties joprojām “karstās” LNT partiju līderu un premjera amata kandidātu debates.

07:00

Visā Latvijā darbu sāk vēlēšanu iecirkņi. Sīkāka informācija par to, kas Tev jāzina, dodoties vēlēt, Skaties.lv vēlēšanu sadaļā.

Foto: LETA

Foto: LETA

06:56

Uzzini, cik politiķi tērējuši par avīzēm, ko iedzīvotāji izmanto ”plīts iekuršanai”!

06:45

Seko līdzi vēlēšanu norisei LNT un TV3 ziņu speciālizlaidumu tiešraidēs.

0 Komentāru