Meierovica dēla atraitne par izcilo diplomātu, viņa bērnu likteni un “Saskaņas” nekaunību

6 komentāri
Meierovica dēla atraitne par izcilo diplomātu, viņa bērnu likteni un “Saskaņas” nekaunību
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Zigfrīds Anna Meierovics nodrošināja Latvijas Republikas starptautisku de facto un de iure atzīšanu, kā arī uzņemšanu Tautu Savienībā.

Viņa vadītā valdība ieviesa latu, panāca vienošanos ar Padomju Krieviju par pilsonības izvēles kārtību, ieviesa latīņu druku, kā arī apstiprināti vairāku valsts iestāžu statūti. Valstsvīrs gāja bojā autoavārijā 1925. gadā.

Meierovica vārds “staipīts” gana bieži: viņa vārdā saukta biedrība, izcilo Ārlietu ministru politiķi bieži piesauc kā savu iedvesmotāju.

Daudz diskusiju šonedēļ raisīja bijušā baptistu bīskapa Pētera Sproģa piesliešanās partijai “Saskaņa” un viņa kā Valsts prezidenta kandidāta pirmā publiskā uzruna. Sproģis aicināja tuvināties Krievijai, kā paraugu minot Zigfrīdu Annu Meierovicu. Tas saniknojis Meierovica pēctečus. Latvijā dzīvo viņa dēla atraitne Ingrīda Meierovica, kura akcentē, – Meierovics vienmēr iestājies par Latvijas vietu Rietumu pasaulē, un “Saskaņai”, kas ir Putina satelītpartija, nav morālu tiesību nonivilēt izcilā diplomāta vārdu.

Ingrīda Meierovica par “Saskaņas” nekaunību

Par izcilā diplomāta lomu valsts dibināšanā

Par politiķiem un Meierovica vārda piesaukšanu

Par Meierovica bērnu likteni

Par mūsdienu Latviju

Meierovica kundze gan ir pārliecināta: lai gan latvieši mēdz būt kašķīgi, individuālisti, briesmu brīdī spēj savākties, un tieši veselais saprāts un spīts ļaus mūsu valstij noturēties pretim austrumu kaimiņa piespiedu apskāvieniem, lai arī kādas metodes Putins izmantotu.

6 komentāri