Mēģinot apmuļķot muitu, Latvijas kontrabandisti izmanto paņēmienus no Bonda filmām

10 komentāri
Mēģinot apmuļķot muitu, Latvijas kontrabandisti izmanto paņēmienus no Bonda filmām

Lai dabūtu pāri robežai kontrabandas preces, nelegālās peļņas tīkotāji kļūst arvien radošāki. Pēdējais “modes kliedziens” ir auto reģistrācijas numura maiņa, lai pāri Latvijas Austrumu robežai dabūtu muitas pārbaudi it kā izgājušu kravas auto.

Kā redzams VID Muitas pārvaldes uzņemtajā video, kravas auto ir iebūvēts mehānisms, kas ļauj šoferim, sēžot kabīnē, nomainīt spēkrata reģistrācijas numura zīmi.

Šāda metode tiek izmantota diviem pēc skata identiskiem kravas auto, šķērsojot robežu. Pirmais iziet muitas pārbaudi, savukārt otrs auto – ar kontrabandas kravu un identisku reģistrācijas numuru – mēģina šķērsot robežu, izmantojot sakārtotos dokumentus.

Tomēr arī šī metode ne vienmēr nostrādā.

Šo un citas metodes cīņā ar kontrabandistiem apgūst topošie muitnieku nesen atklātajā Rīgas Tehniskās universitātes Muitas tehnisko līdzekļu labatatorijā.

TOP komentāri

 • Jānis Akmens
  +13 +10 -3

  Jānis Akmens

  Tas nekas jauns nav. Kā vid izdomā uzlikt lielākus nodokļus- jeb valsts rekets. Tā citi izdomā, kā tos apiet, jeb nemaksāt reketam. Nekas ārkārtējs.
 • Ligita

  Ligita

  Un kur paliek viss konfiscētais?
  Man ir liels pamats uzskatīt, ka tas netiek iznīcināts!! Vai mūsdienās kas mainījies??
  Es varu vārdu nosaukt tai personai, kas savulaik ienēma mūsu valsts sargājošās iestādes augstu amatu. Un aizejot pensijā savā dačā tirgoja nelegāli ievesto vietējiem!!
 • Infor

  Infor

  A ko viņi dara kad izārda , salauž mašīnu un neko neatrot ? Kaut ko kompensē vai tik pasaka paldies un tinies ?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl