Medniece lūsēnu klātbūtnē nošauj viņu mammu; sociālie tīkli “eksplodē”

126 komentāri
Medniece lūsēnu klātbūtnē nošauj viņu mammu; sociālie tīkli “eksplodē”
Ekrānšāviņš no portāla medniekiem.lv

Sociālajos tīklos plašu sašutumu izraisījis ieraksts portālā “medniekiem.lv”, kur kāda medniece lielās, ka ir nomedījusi lūšu mammu, kura bijusi savu mazuļu ielenkumā. Cilvēki ir patiesi satraukti par lūšu mazuļu likteni.

Pie fotogrāfijas ar nogalināto lūsi sieviete ir ierakstījusi, ka šis ir viņas pirmais medījums ar pirmo un vienīgo šāvienu kolektīvajās medībās Alūksnes pusē. Lūšu mamma esot bijusi mazuļu ielenkumā, kuri palikuši nenomedīti. Ekrānuzņēmumu no medniekiem paredzētā portāla mikroblogošanas vietnē twitter.com ievietoja TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs un viņa ieraksts kļuva strauji viens no apspriestākajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēkus satrauc mazuļu liktenis, vai viņi spēs izdzīvot bez mātes. Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks uzskata, ka būtu nepieciešams mednieku biedrības komentārs šajā situācijā. Savukārt medniekiem veltītais žurnāls akcentē, ka šajā laikā var medīt gan mazuļus, gan māti un pat esot ieteicams medīt visu saimi.

Savukārt cits mednieks, Ingars, internetā padalījies ar stāstu, ka viņam Vecpiebalgas pusē izdevušās, viņaprāt, ārkārtīgi veiksmīgam medības – viņam izdevies nomedīt divus lūšus – lūšu mammu un pusaugu lūsi. Šis stāsts sociālajos tīklos ir sacēlis teju vētru, un diskusijas dalībnieki ir nostājušies izteikti divās pretējās frontēs – vieni ir par lūšu medībām, otri pret. Tāpēc Skaties.lv vēlas noskaidrot, ko domā tu – vai lūšu medības ir jāatļauj vai nē?

Foto: medniekiem.lv ekrānuzņēmums

Lai arī lūšu medības Latvijā ir atļautas un šos dzīvniekus drīkst medīt no 1. decembra līdz 31. martam, tomēr, šķiet, vienaldzīgo nav. Vieni lūšu medības aizstāv, jo tie ir plēsoņas, tāpēc lūšu skaits ir jāregulē, turklāt lūši savas piesardzības dēļ ir vērtīga trofeja. Lūšu medību pretinieki norāda, ka nogalināt trofejas dēļ ir amorāli, turklāt lūši nenodara tādu postījumu kā citi plēsēji, piemēram, vilki.
Tāpēc aicinām tevi paust savu nostāju aptaujā.

Aicinām arī tevi paust viedokli par lūšu medībām aptaujā!

Vai lūšu medības ir jāatļauj vai jāaizliedz? Saistītais raksts

Rezultāti:
31%

Jāatļauj

66%

Jāaizliedz

4%

Vienalga

 

Foto: Zooloģiskā dārza lūši

TOP komentāri

 • Maris.
  +16 +15 -1

  Maris.

  Mēs braucam uz ZOO lai apbrinotu šos zvērus,dāvinam citiem lai arī vini apbrinotu vinus,bet te viena debila medniece lielas ka ir nomedījusi mazuļu māti.Sviests.
 • ppp
 • rtihver8ty
  +16 +15 -1

  rtihver8ty

  Tie lūši ir lieli kaitnieki vai kas? Kāpēc jāmedī? Prieka pēc? Ja prieka pēc cilvēks nogalina, sevišķi sieviete, tas ir pat ļoti skumji. Neredzu iemeslu lielīties. FUI!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl