Medmāsas prasa minimālo darba likmi – 1000 eiro mēnesī

25 komentāri

Skaidrības, kur ņemt naudu veselības lielo problēmu risināšanai, joprojām nav, vismaz vienu ugunsgrēku nozarē, izskatās, būs izdevies apdzēst. Atbildīgajā Saeimas komisijā atbalstīts priekšlikums par pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika mediķiem.

Lēmumu ārstiem un māsām nemaksāt par virsstundām valdība pieņēma, sākoties ekonomiskajai krīzei. Kopš tā laika, strādājot pat 240 stundas mēnesī, dubultā netika maksāts.

Pirms mēneša medicīnas darbinieki paziņoja, ka jūlijā lielajās slimnīcās pārstās strādāt virsstundas, ja valsts nenoteiks adekvātu samaksu. Saprotot situācijas nopietnību, atbildīgā Saeimas komisija šodien atbalstīja grozījumus ārstniecības likumā, no jūlija par 20 stundām mēnesī samazināt pagarināto normālā darba laiku.

Līdzīgu soli paredzēts spert arī nākamajos gados, kopumā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlot sešus miljonus. Māsu asociācijā Saeimas rīcību vērtē pozitīvi, taču par protesta akciju atcelšanu nesteidzas paziņot, kamēr nebūs skaidrs jautājums par algu pieaugumu.

Māsu prasība ir, ka līdz 2020. gadam minimālā ienākumu likme profesijā sasniedz 1000 eiro. Šobrīd tie ir 418 eiro.

25 komentāri