Mediķu arodbiedrība nepiekrīt jauna mediķu atalgojuma modeļa veidošanai

2 komentāri
Mediķu arodbiedrība nepiekrīt jauna mediķu atalgojuma modeļa veidošanai
Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Keris (ZANE BITERE, LETA)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome 21.janvārī ir nolēmusi neatbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ierosinājumu veidot jaunu medicīnas darbinieku atalgojuma modeli, informē arodbiedrības pārstāve Inga Rudzīte.

Arodbiedrības padome nolēmusi aicināt Nacionālo trīspusējās sadarbības padomi izskatīt jautājumu par to, vai ir nepieciešams kardināli mainīt darba samaksas sistēmu veselības aprūpē.

LVSADA padomes sēdē piedalījās arī Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, kā arī Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Arturs Šilovs un Latvijas Māsu asociācijas valdes locekles Aija Lielnora un Inita Veidemane. Diskusijā secināts, ka Veselības ministrijas un Valsts kancelejas vadītā domnīca patlaban apzinās situāciju veselības aprūpes nozares darba samaksas sistēmā.

“Kopīgi konstatētais tikai vēlreiz apstiprina, ka Ministru prezidents ir vienpersoniski nolēmis mainīt darba samaksas sistēmu veselības aprūpē bez iepriekšējas situācijas izpētes. Šāda rīcība ir dīvaina un riskanta, tāpēc var kļūt par pēdējo pilienu nozares darbinieku pacietības kausā, kas šobrīd ir pilns līdz malām,” paziņojis LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

LVSADA jau iepriekš pauda viedokli, ka “bez reāla pamatojuma par darba samaksas sistēmas nomaiņas lietderību” tiekot veidots “kārtējais birokrātiskais karuselis, kas tērē valsts līdzekļus, lai novērstu sabiedrības uzmanību no galvenās patiesās problēmas – likumisko garantiju par darba samaksas pieaugumu veselības aprūpes nozarē nepildīšanas”.

Jau ziņots, ka Kariņš ir uzdevis veselības ministrei Ilze Viņķelei (AP) sagatavot jaunu ārstniecības personu darba samaksas modeli, kas ieviestu “caurskatāmu un vienotu nozarē strādājošo atalgojumu sistēmu” un novērstu tajā iespējamās netaisnības.

Kariņš iepriekš norādījis, ka, izprotot situāciju veselības aprūpes nozarē, valdība ir apņēmusies turpināt darbu pie papildu finansējuma piešķiršanas nozarei, strādājot pie 2021. un 2022.gada budžetiem.

“Taču veselības aprūpes sistēmā ir veicami konkrēti uzlabojumi jau šobrīd, kas neprasa papildu ieguldījumus, bet padarītu to caurspīdīgāku, efektīvāku un pieejamāku. (..),” pauda Kariņš.