Mediķu arodbiedrība asi kritizē jauno valsts budžetu

2 komentāri

Valdība otrdien, 10. oktobrī, pieņēmusi jauno valsts budžetu, nākamā gada izdevumus apstiprinot gandrīz deviņu miljardu eiro apmērā. Lai gan par jaunā budžeta galveno prioritāti ir atzīta finansējuma palielināšana veselības aprūpei, visasākā vārdu apmaiņa valdībā izvērtās tieši par to, kā plānots finansēt medicīnu.

Visasāko kritiku valdībai pauda mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris. Viņš norādīja, ka budžets neatspoguļo, kā tiks palielinātas algas nozarē strādājošajiem. Keris arī pārmeta, ka ar likuma spēku nav noteikts veselības aprūpes finansējuma pieaugums līdz 4% no iekšzemes kopprodukta 2020. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdis Keris

Valdis Keris
LVSADA vadītājs

Tiek plānots tikai tiekties uz 4%. Piedodiet, mēs tiecamies jau gadus 15 apmēram. Un kā nevaram aiztiekties, tā nevaram. Vai tad mēs tā gribam turpināt? Iepriekš tak runājām, ka nē, ka sāksim jaunu un skaistu dzīvi.

Ja iebildumi netiks ņemti vērā, Keris sola atsaukt mediķu arodbiedrības atbalstu gan nodokļu reformai, gan budžetam.

Valdis Keris

Valdis Keris
LVSADA vadītājs

Varat to nedarīt, protams. Varat pasmieties par mums. Mēs tad savu atbalstu atsauksim un nākamajās vēlēšanās pasmiesimies par jums.

Kritiku noraidot kā nepamatotu, valdības vadītājs Māris Kučinskis nepalika atbildi parādā Valdim Kerim.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Kam valdība pieliek naudu visvairāk, tie visi ir neapmierināti. Tā prakse būs laikam jāizbeidz.

Valdība darbu pie jaunā budžeta ir noslēgusi, bet ministriem tomēr vēl būs jāvienojas, kāds nākamgad būs bērnu pabalsts, kura palielināšanai atvēlēts par 28 miljoniem eiro vairāk.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Man šis jautājums ir tik daudz neatgriezeniski nervu šūnas jau nobeidzis, ka es pagaidām neriskēju likt jaunus priekšlikumus, kamēr par to nav kaut kādas vienošanās.

Labklājības ministrijas jaunais priekšlikums paredz, ka bērnu pabalstu apmēri netiek mainīti, bet ģimenes, kurās ir trīs un vairāk bērnu, mēnesī papildu saņems 100 eiro piemaksu.

Par to plānots panākt vienošanos, pirms budžets tiks apstiprināts Saeimā. Valdības sagatavoto budžetu finanšu ministre parlamentā iesniegs trešdien, 11. oktobrī.

TOP komentāri

 • ina
  +1 +1 0

  ina

  ko dara valsts drosibas iestades ka tads merglis ka keris ved tautu naida maskavas ieliktenis
 • Linda
  0 0 0

  Linda

  Būtu nu kaunējies un turējis muti ciet ! Mediķi ir pāsubsidēti . Cita lieta par sanitāriem un māsinām !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl