Mediķu arodbiedrība asi kritizē jauno valsts budžetu

2 komentāri

Valdība otrdien, 10. oktobrī, pieņēmusi jauno valsts budžetu, nākamā gada izdevumus apstiprinot gandrīz deviņu miljardu eiro apmērā. Lai gan par jaunā budžeta galveno prioritāti ir atzīta finansējuma palielināšana veselības aprūpei, visasākā vārdu apmaiņa valdībā izvērtās tieši par to, kā plānots finansēt medicīnu.

Visasāko kritiku valdībai pauda mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris. Viņš norādīja, ka budžets neatspoguļo, kā tiks palielinātas algas nozarē strādājošajiem. Keris arī pārmeta, ka ar likuma spēku nav noteikts veselības aprūpes finansējuma pieaugums līdz 4% no iekšzemes kopprodukta 2020. gadā.

Valdis Keris

Valdis Keris
LVSADA vadītājs

Tiek plānots tikai tiekties uz 4%. Piedodiet, mēs tiecamies jau gadus 15 apmēram. Un kā nevaram aiztiekties, tā nevaram. Vai tad mēs tā gribam turpināt? Iepriekš tak runājām, ka nē, ka sāksim jaunu un skaistu dzīvi.

Ja iebildumi netiks ņemti vērā, Keris sola atsaukt mediķu arodbiedrības atbalstu gan nodokļu reformai, gan budžetam.

Valdis Keris

Valdis Keris
LVSADA vadītājs

Varat to nedarīt, protams. Varat pasmieties par mums. Mēs tad savu atbalstu atsauksim un nākamajās vēlēšanās pasmiesimies par jums.

Kritiku noraidot kā nepamatotu, valdības vadītājs Māris Kučinskis nepalika atbildi parādā Valdim Kerim.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Kam valdība pieliek naudu visvairāk, tie visi ir neapmierināti. Tā prakse būs laikam jāizbeidz.

Valdība darbu pie jaunā budžeta ir noslēgusi, bet ministriem tomēr vēl būs jāvienojas, kāds nākamgad būs bērnu pabalsts, kura palielināšanai atvēlēts par 28 miljoniem eiro vairāk.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Man šis jautājums ir tik daudz neatgriezeniski nervu šūnas jau nobeidzis, ka es pagaidām neriskēju likt jaunus priekšlikumus, kamēr par to nav kaut kādas vienošanās.

Labklājības ministrijas jaunais priekšlikums paredz, ka bērnu pabalstu apmēri netiek mainīti, bet ģimenes, kurās ir trīs un vairāk bērnu, mēnesī papildu saņems 100 eiro piemaksu.

Par to plānots panākt vienošanos, pirms budžets tiks apstiprināts Saeimā. Valdības sagatavoto budžetu finanšu ministre parlamentā iesniegs trešdien, 11. oktobrī.

Lasi vēl

 • ina
  +1 +1 0

  ina

  ko dara valsts drosibas iestades ka tads merglis ka keris ved tautu naida maskavas ieliktenis
 • Linda
  0 0 0

  Linda

  Būtu nu kaunējies un turējis muti ciet ! Mediķi ir pāsubsidēti . Cita lieta par sanitāriem un māsinām !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl