Mediķi uzsākuši organizētu protestu; darbinieki neapmierināti ar situāciju NMPD

2 komentāri
Mediķi uzsākuši organizētu protestu; darbinieki neapmierināti ar situāciju NMPD
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi protesta akcijā, piespraužot pie formastērpa melnu lenti, paudīs neapmierinātību ar esošo situāciju dienestā, apstiprina NMPD darbinieku Rīgas reģiona arodorganizācija.

Kā norāda arodorganizācija, otrdien sākas tās organizētās protesta akcijas pirmais posms. Uz apakšstacijām patlaban izsūtītas melnās lentes, kuras arodorganizācija aicina piespraust pie formastērpa un publicēt bildes sociālos tīklos ar tēmturi “#krizeNMPD”.

Arodorganizācija tādā veidā vēlas piesaistīt sabiedrības uzmanību esošajam atalgojuma un resursu trūkumam NMPD.

Šī akcija līdz ar citām turpināšoties tik ilgi, kamēr NMPD mediķiem netiks celts atalgojums par 20%.

Pašreiz zināms, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā iepriekš sacīja dienesta direktore Liene Cipule, NMPD notikusi “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Satraukumu par iespējamo atalgojuma nepalielināšanu nākamgad paudušas arī Latvijas lielākās slimnīcas. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji apgalvoja – ja nākamgad netiks palielināts finansējums mediķu atalgojumam, universitātes slimnīcu darbiniekiem samazināsies ienākumi.

Tikmēr veselības ministre Anda Čakša (ZZS) aģentūrai LETA pauda viedokli, ka patlaban veselības aprūpē notiek apzināta haosa radīšana. Viņa uzsvēra, ka visi politiskie spēki ir solījuši finansējumu veselības aprūpei, kas ir prioritāte, turklāt, viņas ieskatā, ministrija izdarījusi visus priekšdarbus, kas nepieciešami, tostarp informatīvais ziņojums par mediķu atalgojuma palielināšanu iesniegts valdībā, bet finansējums virsstundu apmaksai – jau iestrādāts budžetā. Līdz ar to bažām par finansējuma nepiešķiršanu nevajadzētu būt.

2 komentāri