Mediķi un glābēji aicina gadumijā neaizmirst par savu un apkārtējo drošību

Komentāri
Mediķi un glābēji aicina gadumijā neaizmirst par savu un apkārtējo drošību
FOTO: LETA

Svētku laiks mediķiem un glābējiem ir sevišķi saspringts – statistika rāda, ka 31.decembra naktī gūto traumu skaits ierasti palielinās vismaz divas reizes. Sagaidot Jauno gadu, iedzīvotāji aicināti neaizmirst par savu un tuvāko cilvēku drošību.

Tā ka gadumijā cilvēki gan dedzina sveces, gan šaut salūtu, ugunsdzēsēji stingri piekodina neatstāt iedegtas sveces un krāsnis bez uzraudzības, bet pirotehniku iegādāties tikai sertificētās vietās un pirms to lietošanas kārtīgi iepazīties ar lietošanas instrukciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsdzēsēji cer, ka šajos svētkos neatkārtosies pērnās gadumijas traģika – pagājušajā gadā neuzmanīgi apejoties ar uguni bojā gāja pieci cilvēki.

Arī mediķi par galveno traumu iemeslu Jaungada svinībās min neprasmīgu apiešanos ar uguņošanu – cietušo vidū mēdz būt ne tikai salūta rīkotāji, bet arī skatītāji un bērni.

Speciālisti mudina pieskatīt bērnus un neļaut viņiem rīkoties ar sprāgstošajām raķetēm. Ieteikts arī rūpīgi pieskatīt mājdzīvniekus, sevišķi suņus, jo šiem dzīvniekiem ir bail no skaļiem trokšņiem. Kā stāsta patversmē, ik gadu 1.janvārī desmitiem īpašnieku meklē savus mīluļus – pazūd kā mazie klēpju, tā ķēdes suņi.

Glābēji atgādina arī pārmērīgi nelietot alkoholiskos dzērienus. Nelaimes gadījumos jāzvana pa tālruni 112.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl