Mediķi un glābēji aicina gadumijā neaizmirst par savu un apkārtējo drošību

Komentāri
Mediķi un glābēji aicina gadumijā neaizmirst par savu un apkārtējo drošību
FOTO: LETA

Svētku laiks mediķiem un glābējiem ir sevišķi saspringts – statistika rāda, ka 31.decembra naktī gūto traumu skaits ierasti palielinās vismaz divas reizes. Sagaidot Jauno gadu, iedzīvotāji aicināti neaizmirst par savu un tuvāko cilvēku drošību.

Tā ka gadumijā cilvēki gan dedzina sveces, gan šaut salūtu, ugunsdzēsēji stingri piekodina neatstāt iedegtas sveces un krāsnis bez uzraudzības, bet pirotehniku iegādāties tikai sertificētās vietās un pirms to lietošanas kārtīgi iepazīties ar lietošanas instrukciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsdzēsēji cer, ka šajos svētkos neatkārtosies pērnās gadumijas traģika – pagājušajā gadā neuzmanīgi apejoties ar uguni bojā gāja pieci cilvēki.

Arī mediķi par galveno traumu iemeslu Jaungada svinībās min neprasmīgu apiešanos ar uguņošanu – cietušo vidū mēdz būt ne tikai salūta rīkotāji, bet arī skatītāji un bērni.

Speciālisti mudina pieskatīt bērnus un neļaut viņiem rīkoties ar sprāgstošajām raķetēm. Ieteikts arī rūpīgi pieskatīt mājdzīvniekus, sevišķi suņus, jo šiem dzīvniekiem ir bail no skaļiem trokšņiem. Kā stāsta patversmē, ik gadu 1.janvārī desmitiem īpašnieku meklē savus mīluļus – pazūd kā mazie klēpju, tā ķēdes suņi.

Glābēji atgādina arī pārmērīgi nelietot alkoholiskos dzērienus. Nelaimes gadījumos jāzvana pa tālruni 112.

Lasi vēl