Komentāri

Mediķu arodbiedrība ir izvirzījusi ultimātu. Viņi prasa pakāpeniski samazināt pagarinātā darba laika normas mediķiem un palielināt viņiem atalgojumu par virsstundām. Pretējā gadījumā gaidāmas dažādas protesta akcijas: mediķi varot arī atteikties šīs virsstundas strādāt.

Mediķu arodbiedrības pārstāvjiem šodien bija jāizšķiras par turpmāko rīcību. Varianti bija trīs – turpināt sarunas ar Veselības ministriju par pakāpenisku normālā pagarinātā darba laika samazināšanu, rīkot protesta akcijas, ja sarunas nedod rezultātu, vai atteikties strādāt virsstundas. Ārsti un medmāsas TV3 Ziņām akcentēja, ka ārstniecības iestādēs situācija ar katru dienu pasliktinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc emocionālām diskusijām mediķu arodbiedrības pārstāvji nolēma protestus vēl nerīkot, bet turpināt sarunas ar ministrijas pārstāvjiem.

Veselības ministre Anda Čakša TV3 Ziņām uzsvēra, ka no 1. jūlija pakāpeniski varētu samazināt normālo pagarināto darba laiku. Tam šogad papildus būtu nepieciešami 2 miljoni eiro, bet nākamgad 4 miljoni.

Atgādinām, ka dzemdību speciālisti un bērnu ķirurgi Satversmes tiesā apstrīdējuši pagarināto darba laiku un virsstundu apmaksas kārtību. Ārsti uzskata, ka par papildus nostrādātajam stundām saņem daudz mazāk, nekā būtu pelnījuši. Un tā notiekot jau gadiem.

Keris akcentē, ja tiesa tuvākajā laikā pieņems ārstiem un medmāsām labvēlīgu lēmumu, mediķu arodbiedrība no protestu rīkošanas varētu atteikties.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl