18 komentāri

Bez ieročiem jācīkstas ar narkomāniem un jānēsā desmitiem kilogramus smagas somas, tādēļ līdz 60 gadu vecumam nostrādāt ir grūti – ar šādiem argumentiem līdz galīgajam lasījumam Saeimā nonācis jautājums par izdienas pensiju piešķiršanu ātrās palīdzības mediķiem.

Arvien aktīvāk savas ambīcijas uz priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju piesaka arī citu profesiju pārstāvji, piemēram, bērnudārzu skolotāji un pašvaldību policisti. Idejas kritiķi gan aizrāda, ka mākslīgi audzēt pensionāru skaitu jau tā sliktajā demogrāfiskajā situācijā nav gudri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautājums par izdienas pensiju piešķiršanu neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem Saeimā nonācis jau līdz trešajam lasījumam. Tas nozīmē, ka ātrās palīdzības mediķi jau drīzumā papildinās to profesiju loku, kas pensijā var doties par desmit gadiem agrāk nekā pārējie valsts iedzīvotāji.

Šobrīd izdienas pensiju saņēmēju loks Latvijā ir visnotaļ raibs. Tās pienākas dažādu militāro un drošības struktūru darbiniekiem, ugunsdzēsējiem, cietumsargiem, kā arī atsevišķu jomu kultūras darbiniekiem kā baletdejotājām. Sekojot ātrās palīdzības mediķu panākumiem, savas ambīcijas uz šo papildus sociālo garantiju arvien aktīvāk piesaka arī citu profesiju pārstāvji kā pirmsskolas pedagogi un pašvaldību policisti, kuru interesēs ar Rīgas domi saistītā biedrība Gods kalpot Latvijai pat sākusi parakstu vākšanu.

Precīzus aprēķinus par to, cik tas valstij izmaksātu, viņi gan nav veikuši. Tikmēr Labklājības ministrijas nostāja pret šīm prasībām nav pārlieku atbalstoša. Tā uzskata, ka izdienas pensijas patiesībā pienāktos pat šaurākam personu lokam, nekā tiem, kas tās saņem jau pašlaik. Tas ir cilvēkiem, kuri gādā par valsts iekšējo un ārējo drošību. Pensionāru loku paplašināt būtu riskanti demogrāfiskās situācijas dēļ.

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, kura atbalsta izdienas pensiju piešķiršanu ātrās palīdzības mediķiem, ministrijas nostāju skaidro ar ierēdņu aizvainojumu.

 Šī reforma tika izstrādāta, kad ministriju vadīja Ilze Viņķele, un paredzēja izdienas pensionēšanās vecuma paaugstināšanu un to saņēmēju loka sarukšanu. Politiķe norāda, ka tagad notiekošais liecina par tieši pretējo tendenci. Tas esot piemērs Latvijas politiķu nespējai pieņemt nepopulārus lēmumus.

 

 

 

TOP komentāri

 • lasitaja
  +9 +9 0

  lasitaja

  sievietem vispar jebkura profesija vajag iet pensija 55 gados,tad jaunatnei butu darba vietas un bernu darzos nebutu tik garas rindas.
 • nav laika
  +7 +7 0

  nav laika

  jāatjauno likums,ka sievietēm jāiet pensijā 55 gados!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Romans
  +6 +6 0

  Romans

  Smiklgi nav? Salidziniet izglitbu ĀRSTS un kasieris, kuram izglitības nav! Lūdzu domājiet ar galvu, kaut kasieriem ar galvu nevajāg stradāt. Bet ārsti glab dzivības!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl