Mediķi nedēļas beigās sola rīkot vērienīgu piketu

1 komentārs
Mediķi nedēļas beigās sola rīkot vērienīgu piketu
FOTO: LETA

Izmantojot brīdi, kad Latvijai, kā ES prezidējošajai valstij, pievērsta starptautiskā uzmanība, vērienīgu piketu sola rīkot mediķi. Pasākums notiks laikā, kad Rīgā uz neformālu sanāksmi pulcēsies visu Eiropas Savienības dalībvalstu veselības ministri. Mediķi uzsver, ka algas steidzami jāpalielina, jo ar katru dienu uz ārzemēm strādāt aizbrauc arvien vairāk jauno ārstu.

Veselības darbinieku arodbiedrības pārstāvji no visas Latvijas šodien pulcējās Rīgā, lai lemtu – rīkot protestus, vai nē. Situācija nozarē ir patiešām dramatiska. Nespējot izdzīvot ar zemajām algām, ārsti un medmāsas masveidā emigrē uz ārzemēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar algām neapmierināti arī Rīgas Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti. Viņi cer uz dubultu algas pieaugumu.

Viedokļi bija ļoti atšķirīgi, izskanēja aicinājumi rīkot streiku, piketu vai pat nedarīt neko. Pret protesta akcijām iestājās Ogres slimnīcas pārstāvis – šīs pilsētas mediķi par ienākumiem nesūdzas, turklāt ogrēniešiem ir iebildumi pret iespējamo Saskaņas politiķu dalību pasākumā.

Mediķu arodbiedrības līderis Valdis Keris iepriekš paziņoja, ka piketā patiešām varētu piedalīties saskaņieši, ar kuriem arodbiedrībai noslēgts sadarbības līgums.

Uz to gan Keris atbildēja, ka protestā varēs piedalīties ikviens, kas vēlas – nevienu projām nedzīšot.

Ar krietnu balsu vairākumu gan veselības darbinieki lēma protesta pasākumus rīkot. Turklāt zīmīgā datumā un vietā – pēc iespējas tuvāk Gaismas pilij, kur piketa dienā, 20. aprīlī, pulcēsies visu ES dalībvalstu veselības ministri.

Arodbiedrības vadītājs uzsver, ka pikets būs kā skaudrs atgādinājums neglaimojošajam faktam, ka Latvijas veselības nozarē strādājošie saņemot viszemākās algas uz kopējā Eiropas fona.

TOP komentāri

  • Laila Krūmiņa
    0 0 0

    Laila Krūmiņa

    Sen bija laiks mediķiem iziet ielās un izteikt visu. Atbildību no mediķiem prasa, bet neviens nedomā, un diez vai pat zina, cik medmāsas saņem.Iedomājieties, kas notiktu, ja visa medicīna apstātos un vienu dienu nestrādātu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl