Komentāri

Sadarbības līguma ar politisko partiju Saskaņa dēļ atsevišķas slimnīcas nepiedalīsies 20. aprīlī ieplānotajā mediķu akcijā. To biedri bažījas, ka ārstu intereses tiks pakļautas politiskajām. Tikmēr arodbiedrības vadība turpina uzstāt, ka jelkādi pārmetumi politiskā angažētībā ir nepamatoti.

Janvāra beigās mediķu arodbiedrība noslēdza sadarbības līgumu ar politisko partiju Saskaņa. Daudzi biedri šo soli uztvēra ar bažām, ka tas radīs iespaidu, ka arodbiedrības rīkotie pasākumi ir politiski angažēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas arī ir noticis, 20. aprīlī gaidāma arodbiedrības akcija, aicinājums piešķirt veselības aprūpes sistēmai papildu finansējumu. Raidījums Nekā personīga ziņoja, ka dalībniekus šai akcijai tagad mēģina savaņģot arī Saskaņa.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Par cik es dzirdēju Kera kunga interviju, ka viņš šo pasākumu organizē ar partiju Saskaņa, tam, protams, ir politiska dimensija. Saskaņotus dažādus pasākumus drīkst rīkot, un es varu izteikt tikai nožēlu, ka tam pasākumam nebūs nekāda rezultāta, jo papildu naudu mēs šobrīd nevaram dabūt no valdības.

Arodbiedrības biedru iebildumus raisīja arī fakts, ka mediķi aktīvi darbojas dažādās politiskās partijās, ne tikai Saskaņā. Tādēļ atsevišķu slimnīcu arodorganizācijas ir atteikušās piedalīties minētajā aprīļa akcijā.

Arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Keris gan pārmetumus noliedz. Saskaņa esot tikai viena no akcijas atbalstītājiem. Visas organizēšanas izmaksas sedz arodbiedrība.

Jāpiebilst, ka pret sadarbības līguma noslēgšanu iepriekš iebilda vairāku slimnīcu arodorganizācijas. Tomēr tagad to pārstāvji intervijas sniegt nevēlējās, norādot, ka lēmums ir pieņemts un jārespektē. Daži no viņiem gan atgādināja, ka šogad gaidāmas minētās arodbiedrības valdes vēlēšanas.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl