Mediķi demonstrē gatavību infekciju, tostarp koronavīrusa, konstatēšanas gadījumos

1 komentārs
Mediķi demonstrē gatavību infekciju, tostarp koronavīrusa, konstatēšanas gadījumos
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

Šodien, 5. februārī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centrā demonstrē iestādes gatavību infekciju, tostarp koronavīrusa, konstatēšanas gadījumos.

Latvijas Infektoloģijas centra darbinieki parāda, kā notiek potenciāli inficēta pacienta virzība, nonākot slimnīcā, vienlaikus stāstot par slimnīcas procedūru šādos gadījumos.

Jau vēstīts, ka atbildīgie dienesti Latvijā, proti, Slimību profilakses un kontroles centrs, NMPD un universitātes slimnīcas, ir pastāvīgā saziņā par situācijas attīstību pasaulē saistībā ar jauno vīrusu un šobrīd strādā atbilstoši Katastrofu medicīnas plānā noteiktajam gatavības režīmam.

Ārstniecības iestādēm – gan NMPD brigāžu mediķiem, ģimenes ārstiem un slimnīcu personālam – ir sniegtas Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas rīcībai, saskaroties ar iespējami inficētu pacientu ar koronovīrusu. Tāpat ir apzināti pieejamie slimnīcu resursi infekcijas slimnieku ārstēšanai. Dienesti ir apliecinājuši, ka nepieciešamības gadījumā spēs nodrošināt veselības aprūpes sniegšanu pacientiem, kuriem pastāvēs aizdomas par inficēšanos ar šo vīrusu.

Ja Latvijā tiktu konstatēts Ķīnas jaunais koronavīruss, tad ar to saslimušie pieaugušie tiktu nogādāti RAKUS, bet bērni tiktu vesti uz Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu, iepriekš Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē paziņoja NMPD direktore Liene Cipule.

1 komentārs