Komentāri

Onkoloģijā lielākā atpalicība no citām valstīm Latvijā vērojama medikamentu jomā, kur atšķiramies ne tikai no saviem kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā, bet arī jau no Bulgārijas un Rumānijas.

Tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents Jānis Eglītis.

”Tur diemžēl naudas daudzums, kas būtu jāiegulda, ir nepieciešams daudz lielāks,” norādīja ārsts.

Viņš vērtēja, ka staru terapijā pirms diviem trim gadiem bijām ļoti labā līmenī, pat salīdzinot ar vidējo līmeni Eiropā. Pašreiz varbūt atsevišķi aparāti būtu jānomaina, taču, viņaprāt, joprojām staru terapijā esam virs vidējā līmeņa Eiropā.

Savukārt ķirurģijā esam faktiski līdzīgi, bet ļoti lielā mērā šo aktivitāti un operāciju apjomu ierobežo to ilgums un izmaksas. ”Pie šāda budžeta, kur nav iezīmēts atsevišķs finansējums sarežģītām, ilgām operācijām, kas bieži vien ilgst 6, 8 un 10 stundas, tā ir liela problēma,” teica ārsts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl