Medicīnas nozare Latvijā ir smagi slima – teikts Pasaules Bankas ziņojumā

Komentāri
Medicīnas nozare Latvijā ir smagi slima – teikts Pasaules Bankas ziņojumā
FOTO: LETA

Pasaules Banka precizējusi galaziņojumu par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.  Dokumentā secinājumi ir skaudri – nozare ir smagi slima un nepieciešams pamatīgs ārstniecības kurss. Veselības ministre Anda Čakša akcentē, ka Pasaules Bankas pētījums būs par pamatu slimnīcu tīkla sakārtošanai Latvijā. Tikmēr valstī atzīti mediķi skarbi kritizē ārvalstu ekspertu veikumu.

Pasaules Bankas eksperti izvērtējuši slimnīcu izvietojumu Latvijā, tur sniegto pakalpojumu apjomu un kvalitāti. Īpaši vētīta onkoloģisko, psihiatrisko, sirds slimnieku aprūpe. Pievērsta arī apstiprināta uzmanība mātes un bērna veselībai – īpaši onkoloģijā, sirds slimībās, mātes un bērna, kā arī garīgās veselības jomās.

Pasaules Bankas ziņojums kalpos par pamatu slimnīcu reformai Latvijā. Čakša vēlreiz uzsvēra – neviena slimnīca netiks slēgta.

Tikmēr mediķi ir skeptiski, vai ārvalstu ekspertu atziņas var kalpot par atskaites punktu slimnīcu reorganizācijai.

Gan Kalējs, gan kardiologs Andrejs Ērglis neizprot šā pētījuma jēgu. Viņiem nav skaidrs, kāpēc pētnieki līdz galam nav iedziļinājušies vai neizprot situāciju.

Veselības ministrijā apņēmušies slimnīcu reorganizācijas plānu sagatavot līdz nākamā gada pavasarim. Izmaiņas esot gaidāmas trīs līdz četru gadu laikā. Galvenais mērķis – uzlabot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Izmaiņas notiks tuvāko gadu laikā, un tās neparedz ārstniecības iestāžu slēgšanu.

Lasi vēl