Mazturīgos plāno nodrošināt ar bezmaksas sejas aizsargmaskām

11 komentāri

Mazturīgos iedzīvotājus plāno nodrošināt ar bezmaksas sejas aizsargmaskām. Tas piektdien kļuva zināms Saeimas komisijas sēdē, pirms deputāti atbalstīja sodu ieviešanu par masku nelietošanu.

Parlamentā akcentē, ka masku pieejamība ir būtisks nosacījums, lai varētu sākt piemērot naudas sodus. Un valdībā jau panākta vienošanās rīkot centralizētu iepirkumu, lai maskas par brīvu izsniegtu maznodrošinātajiem, trūcīgajiem un patversmju iemītniekiem. Pēc Labklājības ministrijas aplēsēm, kopumā tie būtu aptuveni 110 000 cilvēku.

Lasi vēl – Samazina pieļaujamo cilvēku skaitu privātos un publiskos pasākumos; plašāk būs jālieto sejas maskas

“Mēs esam vienojušies, ka šis regulējums tiks piedāvāts kā priekšlikums uz otro lasījumu, lai jau pēc iespējas ātrāk noregulētu šo iespēju valstij centralizēti iegādāties. Un pēc tam attiecīgi noteiktām personu grupām dot iespēju saņemt šīs maskas,” norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Komisijas deputāti atbalstīja valdības aicinājumu likumu izskatīt steidzamības kārtībā, divos lasījumos. Tomēr Saeimas ārkārtas sēdes, izmaiņu pieņemšanai, nav plānots rīkot. Tāpēc sagaidāms, ka sodu par masku nelietošanu ieviesīs tikai pēc divām nedēļām.

11 komentāri