Mazi bērni gūst smagas traumas, iedzerot ķīmiju; mediķi norāda uz vecāku vieglprātību

Komentāri

Iedzerot, piemēram, kanalizācijas cauruļu tīrīšanas līdzekli vai citu sadzīves ķīmiju, šogad ar ļoti smagām traumām Bērnu slimnīcā nonākuši astoņi bērni. Visbiežāk cieš vienu līdz trīs gadus veci mazuļi. Ārstēšanās pēc tam turpinās gadiem ilgi, un bieži vien sekas bērni jūt visu atlikušo dzīvi. Bērnu slimnīcā patlaban ārstējas pieci šādi bērni.

Mediķi to sauc par klaju vecāku nevērību, bet ģimenes portāls Mammām un tētiem saka – vecākiem beidzot jāiemācās uzņemties atbildību par savām atvasēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veneranda Duļbinska, BKUS bērnu gastroenteroloģe

Reizēm gadās arī tā, ka šie šķīdumi tiek pārlieti pat limonādes pudelēs, un bērniņš to var sajaukt ar kādu viņam domātu dzērienu. Vēl smagāki apdegumi veidojas pēc tā saucamajām Krota granulām, kas ir paredzētas cauruļu tīrīšanai. Joprojām šīs lietas ir ļoti, ļoti sāpīgas. Bērni, iedzerot šīs ķīmiskās vielas, gūst traumatisku bojājumu, kas atstāj sekas bērniņam uz visu mūžu.

Ģimenes portāla mammamuntetiem.lv vadītāja šādiem nelaimes gadījumiem velta skarbu kritiku un akmeni met vieglprātīgo vecāku dārziņā, jo mūsdienās informācijas par to, ko vecākiem darīt, netrūkst.

Portāla vadītāja norāda, ka pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījuma datiem – katru trešo negadījumu, kurā cieš bērni, vecāki varēja novērst.

Eksperti iesaka vecākiem kā šahā domāt dažus soļus uz priekšu un arī savu bērnu nenovērtēt par zemu, jo tie var piekļūt klāt arī šķietami drošām vietām. Markusa gadījumā ārsti pat nezina, cik ilga būs ārstēšanās, taču pēc pārbaudēm zēnam esot grūti norīt ēdamo un dzeramo.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl