Mazdārziņu noma kļūst pieprasīta! Iekopt dārziņu vēlas arvien jaunāki cilvēki

Komentāri

Pēdējos gados arvien vairāk rīdzinieku, tuvojoties vasarai, vēlas iznomāt no pašvaldības mazdārziņu. Turklāt vērojama tendence, ka to arvien biežāk vēlas gados jauni cilvēki.

Imanta ģimene tikusi pie mazdārziņa Šķirotavā pirms 6 gadiem. Zemes gabals bijis diezgan labā stāvoklī, auga augļkoki un bija pat neliela koka mājiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vasarā Imants audzē šeit zemenes, gurķus, tomātus, bet savu iznomāto zemes gabalu apmeklē katru dienu, jo teritoriju apsargā suņi, kuri jābaro. Četrkājainie draugi mazdārziņos ir nepieciešami.

Foto

Imants nomā no Rīgas pašvaldības 900 kvadrātmetrus, maksājot gadā vien 50 eiro. Tieši zemā nomas maksa ir viens no faktoriem, kas piesaista pilsētniekus nomāt piedāvātos zemes gabalus.

Jārēķinās, ka brīvi palikuši lielākoties nesakoptie vai pamestie zemes gabali, bet tie, kuri no darba nebaidās, labprāt piesakās tos apstrādāt.

Ir pat tādas dārzkopības kooperatīvās sabiedrības, kur visi zemes gabali ir iznomāti. Viena no tām ir biedrības Sakņu dārzu lietotāji Dzelzceļnieks. Turklāt arvien biežāk nomāt mazdārziņus steidz jaunie cilvēki.

Šobrīd var iznomāt ap 300 mazdārziņu dažādās Rīgas vietās – Šķirotavā, Jaunciemā, Lucavsalā.

Nomas maksa par 300 kvadrātmetriem vidēji ir 15 eiro gadā. Mazdārziņiem ir īstermiņa nomas piedāvājums.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl