Mazdārziņu noma kļūst pieprasīta! Iekopt dārziņu vēlas arvien jaunāki cilvēki

Komentāri

Pēdējos gados arvien vairāk rīdzinieku, tuvojoties vasarai, vēlas iznomāt no pašvaldības mazdārziņu. Turklāt vērojama tendence, ka to arvien biežāk vēlas gados jauni cilvēki.

Imanta ģimene tikusi pie mazdārziņa Šķirotavā pirms 6 gadiem. Zemes gabals bijis diezgan labā stāvoklī, auga augļkoki un bija pat neliela koka mājiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vasarā Imants audzē šeit zemenes, gurķus, tomātus, bet savu iznomāto zemes gabalu apmeklē katru dienu, jo teritoriju apsargā suņi, kuri jābaro. Četrkājainie draugi mazdārziņos ir nepieciešami.

Foto

Imants nomā no Rīgas pašvaldības 900 kvadrātmetrus, maksājot gadā vien 50 eiro. Tieši zemā nomas maksa ir viens no faktoriem, kas piesaista pilsētniekus nomāt piedāvātos zemes gabalus.

Jārēķinās, ka brīvi palikuši lielākoties nesakoptie vai pamestie zemes gabali, bet tie, kuri no darba nebaidās, labprāt piesakās tos apstrādāt.

Ir pat tādas dārzkopības kooperatīvās sabiedrības, kur visi zemes gabali ir iznomāti. Viena no tām ir biedrības Sakņu dārzu lietotāji Dzelzceļnieks. Turklāt arvien biežāk nomāt mazdārziņus steidz jaunie cilvēki.

Šobrīd var iznomāt ap 300 mazdārziņu dažādās Rīgas vietās – Šķirotavā, Jaunciemā, Lucavsalā.

Nomas maksa par 300 kvadrātmetriem vidēji ir 15 eiro gadā. Mazdārziņiem ir īstermiņa nomas piedāvājums.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl