Mazdārziņu noma kļūst pieprasīta! Iekopt dārziņu vēlas arvien jaunāki cilvēki

Komentāri

Pēdējos gados arvien vairāk rīdzinieku, tuvojoties vasarai, vēlas iznomāt no pašvaldības mazdārziņu. Turklāt vērojama tendence, ka to arvien biežāk vēlas gados jauni cilvēki.

Imanta ģimene tikusi pie mazdārziņa Šķirotavā pirms 6 gadiem. Zemes gabals bijis diezgan labā stāvoklī, auga augļkoki un bija pat neliela koka mājiņa.

Vasarā Imants audzē šeit zemenes, gurķus, tomātus, bet savu iznomāto zemes gabalu apmeklē katru dienu, jo teritoriju apsargā suņi, kuri jābaro. Četrkājainie draugi mazdārziņos ir nepieciešami.

Foto

Imants nomā no Rīgas pašvaldības 900 kvadrātmetrus, maksājot gadā vien 50 eiro. Tieši zemā nomas maksa ir viens no faktoriem, kas piesaista pilsētniekus nomāt piedāvātos zemes gabalus.

Jārēķinās, ka brīvi palikuši lielākoties nesakoptie vai pamestie zemes gabali, bet tie, kuri no darba nebaidās, labprāt piesakās tos apstrādāt.

Ir pat tādas dārzkopības kooperatīvās sabiedrības, kur visi zemes gabali ir iznomāti. Viena no tām ir biedrības Sakņu dārzu lietotāji Dzelzceļnieks. Turklāt arvien biežāk nomāt mazdārziņus steidz jaunie cilvēki.

Šobrīd var iznomāt ap 300 mazdārziņu dažādās Rīgas vietās – Šķirotavā, Jaunciemā, Lucavsalā.

Nomas maksa par 300 kvadrātmetriem vidēji ir 15 eiro gadā. Mazdārziņiem ir īstermiņa nomas piedāvājums.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl